Powielane wielokrotnie Application Data


(Mufka) #1

Witam! Nie wiem czy to normalne, ale jak czyszczę komputer to mam coś takiego: C:\ProgramData\Application Data\Application Data\Application Data\Application Data\Application Data.....i tak dalej. Mam tego bardzo dużo. Czyszczenie kompa trwa przez to wieczność. Pytam, bo ostatnio neostrada zwalnia. Na początku jest wszystko ok, a po pewnym czasie zaczyna się mulić. Z góry dziękuję za pomoc.


(Dimatheus) #2

Hej,

Troszkę tego za dużo. Wygląda to szczerze mówiąc na jakąś infekcję. Najlepiej na początek przeskanuj kompa przy pomocy Malwarebytes Anti-Malware 1.50.1 oraz Dr.WEB CureIt! 6.00.8.3140. Po tym zabiegu warto będzie też wstawić logi z programu OTL.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Mufka) #3

Skany trwały wieki. Nawet komp mi się zrestarotwał. Nic jednak nie wykazały.

A to mój log: http://wklej.org/id/513253/

...i mam nadzieję, że ktoś spojrzy na niego życzliwym okiem, bo już parę razy zdarzało się, że moje logi pozostawały bez żadnej reakcji. I z góry dziękuję za pomoc tych, którzy są ode mnie mądrzejsi. W ogóle dziękuję ludziom, którzy chcą pomagać bezinteresownie innym. Ja też tak mam ale w innych klimatach ( i nie jest to podręcznik wazeliniarza).


(Dimatheus) #4

Hej,

To niestety nie za dobry znak - czasami w czasie skanowania następujące restarty świadczą o obecności niepożądanego oprogramowania, które w taki właśnie sposób broni się przez odkryciem i usunięciem.

Przydał by się prócz OTL'a także log Extras - robiony jest przy pomocy OTL'a. Dokładnie opisano to w temacie, do którego podałem Ci link w poprzednim poście. A że moją najmocniejszą stroną logi nie są, poproszę kogoś, by zerknął na nie. :slight_smile:

:arrow: A swoją drogą czy możliwe jest usunięcie wspomnianych folderów? Czy może pojawia się komunikat o niemożności usunięcia?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Acorus) #5

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt..Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstaluj pdfforge Toolbar.


(Mufka) #6

Podaję wyniki skryptu:

http://wklej.org/id/514095/

A to logi po późniejszym skanowaniu:

http://wklej.org/id/514091/

http://wklej.org/id/514092/

Pdfforge Toolbar odinstalowałam. Co do ręcznego usunięcia tych folderów...niestety w podanej lokalizacji nie ma takiego folderu (oczywiście zaznaczyłam funkcję pokaż ukryte foldery). Pozdrawiam.


(Acorus) #7

W porządku.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe


(Mufka) #8

Już zrobione. A co mam zrobić z tym raportem z SecurityCheck?


(Dimatheus) #9

Hej,

Chyba się nieco pogubiłem... :slight_smile: W takim układzie w jakim programie pojawiają się informacje o ścieżce _C:\ProgramData\Application Data\Application Data\Application Data_ skoro na dysku naprawdę one nie istnieją. Może to jakiś bug programu?

Zaktualizować programy, które wskaże program w końcowym logu. Oczywiście niektóre z programów, które wyświetli w końcowym logu, może być jak najbardziej aktualnych. Przynajmniej ja tak miałem z Javą. :slight_smile:

Acorus - wielkie dzięki. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Mufka) #10

Te powtarzające się C:\ProgramData\Application Data\Application Data\Application Data\ widoczne są podczas skanowania. Coś tam poszperałam w necie i coś mi się wydaje, że ma to związek z aplikacjami, które są zainstalowane w trybie zgodności XP. Chodzi o jakieś zapętlenie (sory :frowning: dla mnie to już wyższa matematyka). Nie wiem co było nie tak, ale pomogło i bardzo dziekuję za pomoc :smiley: .


(Dimatheus) #11

Hej,

Podczas skanowania jakim programem?

Faktycznie, może tak być.

Czyli problem rozwiązany. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Mufka) #12

Skanowałam Odkurzaczem i GData, ale teraz już komp w necie się nie muli. Pewnie to było coś innego. Wykonałam polecenia i jest ok. Szkoda, że nie wiem co to było. Wielkie dzięki =D>

Właśnie to skanowanie trwa wieki przez Application Data....itd.

-- Dodane 01.09.2011 (Cz) 20:53 --

Temat stary, ale po postawieniu systemu na nowo problem nie pojawia się. Co to było?