Powoli wszystko chodzi, dobry laptop


(Patryk007 1999) #1

Mam taki problem mam 6 GB i procesor 2.5 GHz (4 rdzenie, intel core i5) i woli chodza gry, fifa 14 na minimalnych ledwo o co chodzi?


(rgabrysiak) #2

Cześć,

 

Nie do dziś wiadomo że gry i laptopy to dwie zupełnie różne bajki.

Jaką masz kartę graficzną? Sterowniki aktualne? DirectX zaktualizowany? Laptop nie przegrzewa się?


(Patryk007 1999) #3

A wina że się laptop przegrzewa to jest tego? bo mam 96 stopni w grach


(dadziok) #4

Człowieku, ten laptop chyba zaraz ci się stopi. Kiedy kupiony? Czyszczony od środka? Ma gwarancję? A gdzie logi? Możliwe że komp jest zawirusowany. Odpowiedz na moje pytania i zeskanuj komputer programami OTL i FRST, i wstaw logi, coś wymyślimy.


(Hrustus) #5

96??? Jeszcze 4 stopnie i sobie będziesz mógł kawę albo herbatę zrobić… Do czyszczenia I to już. I pomyśleć że ja się niepokoiłem jak miałem 50 stopni xd


(Kwalimir) #6

Ktoś, kiedyś ludzi nakłamał że laptopy się nadają do grania i tak zostało. Prawda jest taka że się nie nadają (pomijam sprawę wydajności), każdy laptop z czasem coraz mocniej się grzeje przez kurz, który zbiera się w środku. Pasta termoprzewodząca z czasem też traci swoje właściwości, im wydajniejszy taki laptop, tym bardziej prawdopodobne że osiągnie tak “zawrotne” temperatury jak Twój. W przypadku desktopa sprawa jest prosta, otwierasz obudowę,  czyścisz układ chłodzenia i/lub nakładasz ponownie pastę. W przypadku laptopów wykonanie tych samych czynności oznacza wizytę w serwisie, no chyba że czujesz się na siłach samodzielnie go rozebrać i potem złożyć. Choć muszę przyznać że raz widziałem laptopa LG który miał pod spodem “klapkę” i po jej odkręceniu można było spokojnie wyczyścić cały układ chłodzenia bez rozbebeszania całego sprzętu, ale się ten “przełomowy” wynalazek chyba nie przyjął bo na serwisowaniu przegrzewających się laptopów można zarobić ładne pieniądze.