Powolna praca komputera


(Wasmarta) #1

Witam, od jakiegoś czasu mój komputer bardzo wolno pracuje. Robiłem defragmentację, czyściłem CCleanerem, skanowałem avg anti virusem. Mam Viste, ale komputer chodził naprawdę szybko. Teraz działa z powolnie. Otwieranie dokumentów, filmów muzyki - straszne. Nie wspomnę już o wyszukiwaniu czegoś w internecie - słowa wpisują się z dużym opóźnieniem, a przełączenie otwartego okna na inne trwa dosyć długo. Nie mam ustawionych punktów przywracania systemu. Co robić? Proszę o pomoc

-- Dodane 22.03.2011 (Wt) 16:06 --

OTL.txt

http://www.wklejto.pl/93497

-- Dodane 22.03.2011 (Wt) 16:09 --

extras.Txt

http://www.wklejto.pl/93498


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt..Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Wasmarta) #3

raport

http://www.wklejto.pl/93510

OTL

http://www.wklejto.pl/93514

EXTRAS

http://www.wklejto.pl/93515


(Acorus) #4

W porządku.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware i Dr.WEB CureIt.


(Wasmarta) #5

Przeskanowałem. Pierwszy program wykrył 4 zagrożenia - wyleczył, bądź usunął. Niestety Komputer dalej bardzo wolno chodzi. Mam wrażenie ,że z dnia na dzień gorzej :frowning: Co dalej robić?


(Acorus) #6

Pierwszym podejrzanym jest antywirus.Daj log z MbrCheck http://ad13.geekstogo.com/MBRCheck.exe i TDSSKiller http://support.kaspersky.com/viruses/so ... =208280684 Jak coś znajdzie daj na skip.

Sprawdz na czystym rozruchu http://support.microsoft.com/kb/929135/pl


(Wasmarta) #7

Więc tak : Końcowa informacja z MBRCHeck - "Found non - standard or infected MBR", TDSSKiller nic nie wykazał. Na czystym rozruchu komputer chodzi super. Tylko teraz co zrobić? Mam wyłączyć wszystkie programy? Czy może faktycznie sprawcą jest AVG - bo tak cos kojarzę ,że odinstalowałem starego i zainstalowałem nowego. Co dalej robić?


(Acorus) #8

Odinstaluj AVG i zainstaluj innego antywirusa.


(Wasmarta) #9

okej tak też zrobię. Czy możesz mi poradzić dobry antiwirus? Tzn. żeby zbytnio nie spowalniał komputera, ale ,żeby dobrze wyłapał zagrożenia? Najlepiej cos ogólniedostępnego :slight_smile:


(Acorus) #10

Wypróbuj Avasta.


(Wasmarta) #11

Super dziękuję za pomoc. Odinstalowałem stary antivirus i zainstalowałem avasta - śmiga jak dawniej :slight_smile: jeszcze raz dzięki!