Powolna sieć wifi

router fritzbox działa w trybie bezprzewodowym znaczenie wolniej niż na kablu - czy to normalne ?

normalne, jak najbardziej, zwłaszcza jak są jakieś przeszkody, ściany, sufity itp.

właściwie nie ma żadnych przeszkód router i komputer “widzą się”

oczywiscie że normalne

jeżeli chodzi ci o ruch wewnątrz sieci (udostępnianie sieci) to niestety jest wolniejszy po wifi, natomiast przez internet nie powinno być różnicy.

Tak to normalne, kablem lepiej idzie jak WiFI :slight_smile:

Fast Ethernet(100Mbitów) wyciągam czasami te 12MegaBajtów(rzadko)x8 daje 96Mbit :slight_smile:

WiFi(tryb G ma max 54Mbit) wyciąam, dzisiaj padł rekord(w ramach mojej prywatnej księgi rekordów) :smiley: 3.1MegaBajta-24.8Mbit z szyfrowaniem WPA-PSK z kluczami TKIP/AES(63znaki).

Natomiast tryb a(nie testowałem) to podobno daje się zestawić linki pomiędzy punktami gdzie idzie te 50Mbit(raczej chodzi o warunki zewnętrzne) a nie tak jak ja testy robiłem(30cm-między anteną a laptopem).

Teraz nowy tryb N jest, także nie testowałem i nie słyszałem nic o jakichkolwiek testach także się nie wypowiem.

Jak by miał Chello Ultra(20Mbit) to pewnie by odczuł różnicę :slight_smile: Ale jak na razie pod polski(chyba z małej litery, nie?) wystarcza.

hmmmm pomarzyć można :slight_smile:

Ponoć za marzenia nie karają :slight_smile: I tak bym mógł mieć te nawet swoje 2Mbit byleby symetryka bo czasami by się przydał jak ■■■■■■■, a gdyby nie współadministrator to i tego 400kbit by nie było w nocy :stuck_out_tongue: A takto te 1GB to pójdzie :stuck_out_tongue:

Dobrze że szkoła została to ostatnio z informatykiem pogadałem to dwie płyty DVD wysłałem po urzędowaniu szkoły :smiley: Nie wiem jak im tam RESMAN dokładnie daje ale solidnie musiało iść, minimum te 200KB/s bo od 6 wieczorem sobie śmigało i do rana się wyrobiło bez problemu.