Powolne działanie laptopa

Witam mam pewien problem. Posiadam laptopa Toshiba Satellite 1805 z parametrami:

Windows XP Home Edition SP2

Procesor Intel Pentium III 1,10GHz

RAM 496MB

Dawniej to mi laptop poprostu śmigał ale gdy zainstalowałem antywirusa AVG to poprostu po uruchomieniu systemu zacinał się. Odinstalowałem tego antywirusa ale laptop robił wszystko z lekkim opóźnieniem. Pożyczyłem go wujkowi on z tego co mi mówił sformatował go i zainstalował system od nowa, i mi go niedawno oddał. Lecz system się długo włącza, gdy włączam IE6 to zanim moge cokolwiek na nim zrobić to musze odczekać jakąś minute, strony włączają się dosyć długo (łącze mam 1,5Mb/s), a i tak potem musze odczekać jakąś minute żeby cokolwiek zrobić. Gry o niewielkich wymaganiach wolno działają. Nie mam zainstalowanego żadnego antywirusa, firewalla.

Proszę o szybką pomoc.

sformatował wszystkie partycje czy tylko partycje systemową ??

przeskanuj komputer programem Dr.WEB CureIt! a następnie Malwarebytes’ Anti-Malware

ewentualnie jeszcze zoptymalizuj system: optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

A jak zrobisz te wszystkie kroki co napisal kolega z gory sciagnij sobie program TuneUp Utilities 2009 pl z tad:

http://www.tuneup.pl/download/ i jak zrobisz wszystko co mozliwe w tym programie komp bedzie ci smigal :))