Powolne łącze 54Mb/s

(Bambosz107) #1

Mam w domu router Netgear Wi-Fi. W kompie mam kartę bezprzewodową wpiętą bezpośredni do płyty głownej. Gdy jeszcze pół roku temu siedziałem na kablowym internecie było wszystko ok, ale jak sie przesiadłem na wifi to też było ok, ale do czasu. Cały czas mam siłę sygnału bardzo dobrą a transfer 48 Mb/s albo 54 Mb/s. W kablowym miałem 100 Mb/s. Problem w tym, że od jakiegoś czasu internet wolno chodzi strony nie chcą się wczytywać i jest to dość irytujące. Ale o dziwo filmy na youtube nawet te HD się nie zacinają !!

(Brtx) #2

Sprawdź czy czasem sąsiad nie ma swojego AP na Twoim kanale.

(NetStumbler)

(Bambosz107) #3

ee czyli co?? bo jestem w tym troche zielony :frowning: wprawdzie założyłem hasło i włączyłem wszystkie zabezpieczenia , ale...

(bachus) #4

To trochę jak mieć telefony na tym samym kanale - przeszkadzanie sobie... Przykładowo: sąsiad ma sieć na 6 kanale, to Ty zmieniasz swój numer kanału na odległy (np. 10-ty).

(Bambosz107) #5

aha

a ja mam na 11 czyli domyślny

(bachus) #6

Tak jeszcze z ciekawości:

• jakie zabezpieczenia włączyłeś? Jaki sposób szyfrowania sieci? (WEP, WPA, WPA2...).

• sprawdź na routerze (jest na 100% taka opcja, kto jest aktualnie podłączony do sieci - tzn. ile adresów MAC jest podpiętych do tego routera...).

(Bambosz107) #7
  • WPA-PSK [TKIP] + WPA2-PSK [AES]

• w zakładce Attached Devices pisze że tylko mój

(Brtx) #8

Bambosz -- poszukaj NetStumblera na Google.

Obsługa jest banalnie prosta, a pokaże Ci sieci w zasięgu Twojej karty sieciowej.

Pokaże też kanały na których owe sieci pracują, naprawdę warto od tego zacząć.

(Mariusz0897) #9

Ja mam podobny problem ale mam livebox'a w neostradzie i mam 54 Mb/s ale to jest przez adapter (bezprzewodowo) a ściąga mi sie z przedkoscia 20 albo 30 kB/s a jak wcześniej mialem w kablu to ściągałem 100 kB/s i więcej. Uważam że lepiej mieć neta w kablu.

(Bor1904) #10

na 11 albo 1 raczej.