Powolne uruchamianie systemu (Win XP). Infekcja?


(system) #1

Witam,

mój problem z tego co widzę podobny jest do tego z wątku http://forum.dobreprogramy.pl/komputer-dlugo-sie-uruchamia-wlazly-rootkity-inne-syfy-t392608.html.

Podczas przeglądania stron www nagle Avast zaczął szaleć, wskazywać dziesiątki infekcji, po czym komputer się zawiesił. Po restarcie zaczęło się: nie mogę w zasadzie wykonać żadnej operacji przez ok. 10min. Pasek Startu nie reaguje, klawisz rozwijania Menu również nie, Ctrl+Alt+Dlt także. Mogę co prawda uruchomić niektóreskróty na pulpicie, ale w ich obrębie już nic zrobić się nie da (np. wyświetlić dysku w Moim komputerze), chociaż np. Avast działa i skanuje, ale nic nie wykrywa. Po tym czasie nagle wszystko działa i śmiga (poza Outlook Expressem - wiesza się przy wybraniu opcji odbierania poczty).

Log OTL:

http://www.wklej.org/id/319202/.

Z góry dziękuję za pomoc

Edit: Zrobiłam to co było radzone w tamtym wątku, to z usunięciem wirtualnych napędów i tym SPTD ale Gmer powoduje niebieski ekran i konieczność resetu.


(max1910) #2

Uruchom komputer w trybie awaryjnym i przeskanuj go jakiś innym programem antywirusowym niż avast. Możesz też sprawdzić autostart może w tym czasie "zawieszenia" jakiś program działa w tle i to powoduje, że komputer nie reaguje. Watro też sprawdzić czy dysk twardy nie jest uszkodzony.

Pozdr!


(Xeon Bloomfield) #3

Zeskanuj PC przez CureIt! oraz sprawdź czy wirusy w autostarcie nie siedzą... (MSConfig albo ccleaner`em)


(system) #4

Po ponad 5 godzinach skanowania przez CureIt w zasadzie żadnych efektów. Znalazł tylko jakiegoś Trojana w Katalogu OpenOffice'a nie do usunięcia. Użyłam też CCleanera. Bez większycg efektów. Obecnie włączyłam Gmera w trybie awaryjnym. Szukanie trwa. Zobaczymy. A co z logiem z OTL? Nie da się tam nic zauważyć?

Edit: To co wyszło w programie Gmer uruchomionym w trybie awaryjnym:

http://www.wklej.org/id/319936/

Bardzo proszę o pomoc

-- Dodane 22.04.2010 (Cz) 12:01 --

Pomoże ktoś? Proszę... Jeśli wezmę się sama za robienie formatu to może się to bardzo źle skończyć :slight_smile:

-- Dodane 28.04.2010 (Śr) 1:33 --

Na innym forum stwierdzono, że to jednak jest infekcja. Dalej walczę. Tu link do tego tematu: http://www.searchengines.pl/Powolne-uru ... 37931.html