Powolny komp po reinstalacji


(Chaos Architecture) #1

Cześć

Zainstalowałem świeży system (XP) na nowym dysku (Segate 160 giga). Zrobione są 3 partycje (20/100/30 giga). Wszystkie partycje na NTFS, dysk pracuje na DMA.

Problem polega na tym, że komp jest jakoś dziwnie wolny, kopiowanie plików trwa dłużej, itd. Na starym dysku (segate 60 giga / FAT32) wszystko chodziło szybciej. O co tu chodzi?? Przecież system jest świeżutki, dysk praktycznie pusty i zainstalowana dopiero połowa softu, którego od zawsze używam.

Dzięki za pomoc


(JNJN) #2

A sterowniki do płyty głównej wgrane?


(Chaos Architecture) #3

Tak, stery są poinstalowane. W ogóle ten komp jakoś dziwnie chodzi - zdaża sie, że samoczynnie się wyłącza, tak po prostu i chwile trzeba odczekać żeby go ponownie uruchomić (zaraz po wyłączeniu przycisk od włączania na obudownie w ogóle nie reaguje, dopiero po paru chwilach). Przed chwila jak się komp samoczynnie wyłączył, po ponownym rurchomieniu, system się nie uruchamiał, ekran był totalnie czarny słychać było tylko dźwięk z płyty głównej - taki charakterystyczny głośny sygnał - powtarzał się kilkukrotnie w odstępach 2-u sekundowych, więc kompa całkowicie wyłączyłem przyciskiem na zasilaczu bo inaczej sie nie dało :frowning: Coś się ewidentnie sypie chyba ze sprzętem.


(JNJN) #4

Sprawdź zasilacz,a najlepiej na innym sprawnym sprawdź kompa.

Możliwe że coś z płytą.sprawdź kondensatory elektrolityczne.

Zrób reset biosu baterią, wyjmij na 30 minut - komp odłączony od zasilania 230V,włóż baterię i ustaw ponownie i zapisz Save i zobacz.

Możliwe że problem ma nowy dysk,sprawdź kompa na innym dysku i jak gra to masz winnego.