Powolny komputer, długi czas rekacji, powoln otwieranie stron, długie uruchamianie

@iJuliusz zajmuje sie na tym forum tworzeniem plików naprawczych, Napisz do niego.
Firefox generuje ci błędy, czy tylko okazjonalnie czy tez będzie to powtarzał, nie wiem.
Sam musisz wiedzieć jak działa i albo przeinstalować albo uruchomić tryb naprawy. Poczytaj na blogach mozilli.

to z Crytaldisk
Kod: 935700 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!

S.M.A.R.T pokazuje odnotowanych 66439 błędów odczytu, ale bad sektorów nie masz, i „błędów trząchania” niewiele. Trochę dziwne bo wskazuje na problemy z komunikacją dysku z komputerem. Z kolei problemy z kalibracją głowicy na problem z mechaniką dysku.

Tak czy siak, dysk do wymiany. I przy okazji nie będziesz już musiał dezynfekować systemu. :wink: No i kup SSD bo na Windows 10 się HDD średnio nadają (nie musi być 1TB, jeśli dziecko używa tylko do szkolnych pierdół to wystarczy 64GB).

dlatego nie mam antywirusa

Windows 10 ma wbudowany, jest całkiem ok, więc nie potrzebujesz tak czy siak.

Jak chcesz diagnozować dysk to zapoznaj sie z tymi artykułami.

Patrz na końcówkę tekstu
"Please remember that these third-party programs do not have proprietary access to Seagate hard disk information, and therefore often provide inconsistent and inaccurate results. SeaTools is more consistent and more accurate and is the standard Seagate uses to determine hard drive failure.

Oraz pobierz ich narzędzie.

Please remember that these third-party programs do not have proprietary access to Seagate hard disk information

To jest marketingowe „pierdololo” po to aby ich aplikacja mogła przesłać telemetrię na swoje serwery i aby uniknąć sytuacji gdy ktoś reklamuje sprawny sprzęt opierając się na - z punktu widzenia firmy Samsung - wadliwy program do odczytu S.M.A.R.T. Po to wprowadzono ten standard aby nie było potrzeby dedykowanych aplikacji per urządzenie.

To twoja opinia. Ich jest inna. Komu wierzyć? Tobie? A dlaczego? Udokumentuj to co napisałeś bo jak na razie to jest to tylko

Porównaj sobie wartości parametrów i ilość parametrów z krótkiego testu S.M.A.R.T dowolnym programem i ichniej aplikacji z mniej więcej tego samego okresu. Są rozbieżne na korzyść programu Samsunga? To znaczy, że Berion bredzi. Nie są? To Berion przedstawił prawdę objawioną. :wink:

To ty napisałeś:

Więc udokumentuj tę swoja objawioną prawdę. Bo na razie to tylko twoje

Odpisałem jak możesz to sprawdzić jeśli nie wierzysz (a nie powinieneś, bo prawie wszyscy wokół kłamią, więc tak, sceptycyzm jest porządany zawsze i wszędzie). Ja sobie mogę pisać co mi ślina na klawiaturę przyniesie, „każdy śpiewać może”, i nawet nie zależy mi na tym aby kogokolwiek przekonywać. Rzuciłem swoje spostrzeżenie, moim zdaniem słuszne, a co z tym zrobicie to wasza sprawa. Jak użyjecie aplikacji Samsunga to komputer nie wybuchnie, tylko polecam obejrzeć przy okazji logi z ogniomurka. :wink:

Bardzo wygodne podejście. Napisać jakąś „prawdę” ale jej udokumentowanie zlecić czytajacemu.
A nie prościej? Patrz na „moją prawdę” a tu masz linki do porównawczych testów, mało ci dwóch? To tu masz jeszcze do paru innych które ją potwierdzają.
Tak sie robi.
P.S. Nie zawracaj mi głowy swoimi objawionymi prawdami bo jak się długo śmieje to mnie mięśnie brzucha potem bolą.

Po pierwsze to szkoda mi na to czasu. Nikt mi za to nie zapłaci, napisałem jak samemu można sprawdzić jeśli ktoś nie wierzy w słowa Beriona (a często trzeba wierzyć na słowo bo mam tendencję do wygłaszania dogmatów; jednakże również pokazuję jak można to zweryfikować). Snuję się zatem po niektórych forach by urozmaicać czas kiedy robię coś innego, a nie dlatego że mam misję zbawiania świata i udowadniania, że „ktoś się myli w internecie” (szczególnie, że korzyści materialnych z tego nie ma). Po drugie żadnych linków z porównaniem nie wkleiłeś tylko stronę Seagate’a z marketingowymi „srututu” dla tzw. „zwykłych użytkowników”… Nic innego nie wklejałeś.

Najgorszy typ podludzi to właśnie PR i marketingowcy. Ale jeśli wierzysz we wszystko co producent wypisuje to nic na to nie poradzę. Kiedyś się przejedziesz na braku predykcji (kto ma w czym interes i dlaczego).

Nie zamierzam dłużej ciągnąć tego wątku. Więc nie odpisuj. :wink:

Po pierwsze nie mam pojęcia gdzie sa takie testy porównawcze :joy:

64 GB to zdecydowanie za mało. Minimum to 256 GB, ale polecam 512 GB.

System zajmuje ~20GiB. Do Zooma i Office’a potrzebujesz 236?

Niue czytałem powyżej SSD, a po za tym 5 lat laptop to prehistoria, sprzedaj poszukaj jelenia , doł óż z 500 zł kup nowszy , albo na raty, nie męcz się jak 80% społeczeństwa…:slight_smile:

No nie, ale dzieciak może zacząć coś pobierać, instalować i co? Po drugie taki dysk można będzie wykorzystać jako np. zewnętrzny po śmierci lapka.

Niektóre szkoły używają teams lub google class room.

Co może pobierać i instalować dziewczynka co miałoby nie zmieścić się w ~40GiB?

Po śmierci laptopa to ten SSD (to nie jest dysk…) będzie już miał pewnie wear leveling na poziomie 50%. :stuck_out_tongue:

The Sims 4 na czysto 18 GB, dodaj kilkanaście/dziesiąt dodatków i pewnie wyjdzie z 60 GB. :wink:

córka tylko używa do pracy w szkole zdalnej, nie wchodzi nigdzie za bardzo