Powolny komputer przy przeglądaniu stron internetowych


(bonzo139) #1

Witam posiadam komputer o takiej specyfikacji:
Intel I5-2400 
MSI GTX 960 Gaming 2G 
Asrock B75 Pro 3 
Chieftec 410W 
SSD Adata SP550 120 GB 
2x 1T Seagate Baracuda 

I mam delikatny problem podczas jego użytkowania a dokładnie przy używaniu przeglądarki internetowej.

Problem polega na tym że chociaż przeglądarka nie zabiera dużo zasobów systemowych działa ona bardzo opornie i zdarza się że niektóre strony internetowe ładują się bardzo długo,a jestem pewien że nie jest to problem z siecią gdyż nie mam problemu przy oglądaniu video w internecie (youtube,twitch) tylko bezpośrednio przy wczytywaniu stron (twitch wczytuje się w skrajnych przypadkach nawet minutę).

Sprawdziłem kilka przeglądarek takich jak Chrome,Opera,Mozilla a nawet Edge i problem ten wciąż występuje.

Dodam tylko jeszcze to że przy korzystaniu z komputera np w grach nie ma żadnych problemów jedynie występuje to przy przeglądaniu internetu (Czysta instalacja systemu nie pomaga).

Z góry dziękuje za pomoc.

EDIT:Zapomniałem napisac że system to Windows 10 

 


(adam9870) #2

Sprawdź dysk - pobierz CrystalDiskInfo i przedstaw zdjęcie na forum.


(bonzo139) #3

http://screenshot.sh/m81CrQ6Callt9

http://screenshot.sh/ov43dpjjEaWbT

http://screenshot.sh/owsP5Zt3nvWAx

 


(Rutek200) #4

A jakiś inny program nie pobiera danych w tle podczas twojego przeglądania stron?np. P2P, P2M, ? Jesteś jedyną osobą która korzysta z tego łącza? Do czego daze… ten problem który opisujesz występuje gdy transfer zaczyna sie dzielić na więcej niż jednego uzytkownika i gdy jeden użytkownik zaczyna np ściągać w tedy drugi moze mieć trudności z płynnym działaniem stron.


(bonzo139) #5

Na pewno nie gdyż z sieci korzystam tylko ja i osoba która korzysta z niej przez telefon i to tylko do Facebooka a po wczytaniu stron np twitch video nie zacina się ale zauważalnie spada wtedy wydajność komputera (przy YT nie czuję takiego spowolnienia).

 


(Rutek200) #6

Jaką masz prędkość łącza?


(bonzo139) #7

30Mb/s Down 2 Up


(Kurp55) #8

Router dynamicznie dzieli łącze, można to spróbować zmienić poprzez ręczne ustawienie podziału. Jeżeli korzystasz z WiFi to spadek transferu pomiędzy komputerem a routerem może być znaczący. Jeżeli masz taką możliwość to podłącz router do komputera poprzez kabel i sprawdź.

 

 30 Mb/s = 3,75 MB.
 


(bonzo139) #9

Router jest podłączony do komputera kablem,nie wyobrażam sobie korzystania z komputera używając Wi-Fi nawet laptopa jak mam możliwość podłączam kablem a dodatkowo każde urządzenie w sieci ma osobno przypisane IP do adresu MAC.

Tak jak pisałem wcześniej nie mam problemów z siecią tylko wyraźnie widać że jest to problem sprzętowy gdyż przy odpalaniu takich stron jak Twitch czy Facebook komputer potrafi wyraźnie zwolnić a w menadżerze zadań widać że przeglądarka nie bierze dużych zasobów i właśnie dlatego zastanawiam się co może być tego przyczyną.

Ustawiłem również ręcznie podział i tak jak było tak jest czyli tylko utwierdzam się w zdaniu że to nie wina sieci.