Powolny start systemu

Witam,

jestem u kolegi poprosił mnie o pomoc bo nie może pracować na swoim komputerze kiedy go włączyłem była sama tapeta na pulpicie bez ikonek więc uruchomiłem go w trybie awaryjnym i się zdziwiłem bo nie miał nawet zainstalowanego antywirusa,więc zainstalowałem avasta po przeskanowaniu avast znalazł różnego rodzaju syf robaki,konie trojańskie reklamiarze itp.niby wszystko usunełem tym avastem ale komp dalej strasznie muli i się nieraz resetuje po włączeniu kompa zanim wszystko załaduje mija jakieś dobre 10 minut a przeglądarka internetowa rusza się jak mucha w smole nie wiem co jest grane jak go odmulić proszę o pomoc,z góry dzięki,pozdrawiam

Myślę że reanimacja będzie dosyć pracochłonna i skomplikowana — taka mina wymaga detonacji :smiley: : format po zabezpieczeniu danych i rozsądna polityka ochrony anty! !!

wklej logi z tego kompa

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

zgadzam się :mrgreen: tylko format

Idziecie na łatwizne? Format to zawsze ostateczność.

Tak jak napisał SeBoLaS wklej logi hijack i silent

Jak przedmówca. Walka do końca nie format.

Zwykle jak jest pusta tapeta to wciskamy Ctrl+Alt+Del w zakładce Aplikacje naciskamy przycisk nowe zadanie i wpisujemy explorer.exe i OK. Powraca pulpit z ikonami. Wyczyść system używając Adaware, Spybot S&D i skanera AW następnie daj logi HJT

Sprawdź również co ładuje się przy starcie systemu. Najłatwiej to sprawdzić: Start->uruchom->wpisujesz msconfig i OK w ostatniej zakładce uruchamianie odznaczasz wszystko co nie jest potrzebne(obowiązuje zasada im mniej tym szybciej) Oczywiście są programy które się “maskują” i nie widac ich tam ale o tym po tym