Powolny start systemu

:slight_smile: Ok podaj ile masz ramu bo może windowsowi nie wystarcza

:slight_smile: No na xp to powinno wystarczyć :o trudno naleźć przyczynę skoro prawie wszystko odpada

dzięki za pomoc trzeba się będzie przyzwyczaić

nade wszystko wywal z autostartu skype - wywala OS, bo za szybko chce sie laczyc z siecia, a ona ‘gotowa’ nie jest…

messengera tez, chyba, ze uzywasz

do czyszczenia rejestrow i kompa ze zbednych smieci, polecam zestaw - jv16 + ccleaner

i co znaczy dlugo ? dla jednego to 15s, dla kogos innego to 1min. :slight_smile:

Spróbuj tym http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=414&t=29

na autostarcie mam tylko avasta

długo dla mnie znaczy 3min

mam Ashampoo WinOptimizer 2008

a w bootwisie wyskakuje mi błąd

Number of physical drives in the trace files is 0

Trace file has invalid system configuration information

to troche dziwne, bo hijack this pokazuje co innego - masz sd helper(spybot - teatimer), massenger, skype i update javy

byc moze tea timer updatuje ustawienia systemu i dlatego, tak dlugo sie wlacza ? ze skype tez sa problemy, jest startuje z systemem

nie uzywam ashampoo, wiec nie wiem czy jest dobry, czy nie… w spybocie tez mozesz zobaczyc autostart - powiedz, co tam masz… ?

Ashampoo jest niezłe, sam go używam.

W nim jest pełno optimizerów, adison123 używałeś ich?

Powyłączaj niepotrzebne usługi, tym Ashampoo porób czyszczenie i defrag dysku i rejestru, itp.

jakos nie mam przekonia do ‘wszystkomogacych i robiacych’ programow, ma byc jeden, dobry , do jednej rzeczy( choc czasem warto poprawic innym narzedziem, dla pewnosci ).

tweakowanie systemu pozostawiam… sobie, bo to zabawa, przeciez jest, no nie ? :slight_smile:

jak wyłączyłeś programy z autostartu przez msconfig?

wpisujesz w start - uruchom msconfig

tam wchodzisz na zakładke uruchamianie i odznaczasz niepotrzebne

:mrgreen: Odznaczyłes te które zalecili koledzy i wyczyść rejest jv16

tak ale to nic niepomaga

A jakie masz zużycie procesora menedzer zadań-wydajność :slight_smile:

5%

Więc ok procesor nie jest obciążony :o a windowsie wszystko płynie chodzi??

tak

umisz sie posługiwać AusLogics BoostSpeed

Nie ale może w google są jakieś poradniki do tego programu

uslugi powylaczane ? - wszelkie zdalne pulpity, messenger itp.? to, ze w autostarcie odznaczysz, nie znaczy,ze usluga nie dziala - laduje stery itd.

w dziale ‘dobre porady’ zanajdziesz duzo na temat optymalizacji windy