Powolny upload

Mój komp jest połączony z drugim za pomocą skrosowanego kabla w sieć. Tamten komputer pełni rolę host i jest podłączony do internetu, a ja się łączę przez sieć. Jednak mogę wysyłać dane z prędkością 3-4 kB/sek, chociaż mój maksymalny upload wynosi 18 kB/sek. Nikt nie korzysta z komputera, ani żaden program korzystający z połączenia internetowego nie jest włączony na komputerze - hoście. Zauważyłem też, że gdy mój komp jest podłączony do internetu sieć jest wykorzystywana przez cały czas w granicach 0,3-0,4 %, a wskaźnik szybkości połączenia z netem na hoście wskazuje ok 150 kbit/sek. Co mogę zrobić, aby przyspieszyć upload, i ogólnie połączenie na moim komputerze?

Oto log z HijackThis:

Log Ok, to nie jest wina syfu :slight_smile:

pokazuje taki mały procent bo to względem 100 megowej sieci jest, jak masz gigową kartę sieciową to względem gigowej…

TUTAJ masz program, za pomocą którego można ograniczać sieć drugiemu użytkownikowi :slight_smile: Możliwe, że w drugą stronę też to działa, dlatego warto spróbować :slight_smile:

Ale chodzi o to, że pokazuje również, że coś się dzieje na sieci pomimo tego, że nie ma włączonych żdnych programów korzystających z neta. Czy można to jakoś skonfigurować w Windozie, żeby chodziło wydajniej?