Powracający plik .cm0012 na Pendrive. Co moze oznaczać?

(system) #1

Witam.

Na moim pendrajwie cały czas pojawia się jakiś dziwny plik. .cm0012.

Nie wiem czym on jest. Mam wyłączone ukazywanie ukrytych plików, Kaspersky Internet Security ani Malwarebytes-Antimalware niczego nie wykrywa więc to nie jest chyba nic groźnego. Mimo wszystko chciałbym wiedzieć co to:

Wymienny dysk podłączam zazwyczaj do telewizora/odtwarzacza DVD i ostatnio ze dwa razy do konsoli Sony Playstation 2 i odtwarzałem z nich pliki video. Może to przez to?

(Semtex) #2

Problem popularny w Google: Klik

Prawdopodobnie ten plik tworzy, któreś z Twoich urządzeń PS3 lub TV, nikt na dobrą sprawę nie wie co to jest, jedni twierdzą że jest to “jakiś” uszkodzony plik, który powstał przez niepoprawne od montowanie USB z urządzenia. Raczej na pewno nie jest wynikiem infekcji.

Sformatuj pena, podłącz po kolei do Swoich urządzeń, sprawdź, które tworzy ten plik, powinieneś znaleźć winowajcę :wink:

(system) #3

Aha.

Nie przeszkadza on w żaden sposób, bo jest mikroskopijny jeśli chodzi o pojemność, a jeśli to nie żadna infekcja to luz. Pendrive też nie jest jakiś luksusowy (LEXAR - 2GB) więc nawet jakby go miał uszkodzić (a z tego co widzę to nie ma takiej groźby nawet) to nie będzie rozpaczy. Bardziej chodziło mi o bezpieczeństwo PCa niż tego dysku.

No sformatowałem, zobaczę czy wróci po podłączeniu do czegoś.

PS. Wejdź w te wyniki z google. Niczego się nie dowiesz, a przynajmniej ja mam problemy z rosyjskim :wink: Dlatego tutaj napisałem.

(Agatonster) #4

Tatras ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Semtex) #5

Właśnie na podstawie tych wyników są moje wnioski, chyba podlinkowałem drugą albo trzecią stronę wyników, stąd dużo Rosyjskiego, sprawdziłem pierwszą stronę i tam jest troszkę “więcej” info na anglojęzycznych stronach.

:wink:

(system) #6

No teraz widzę. No nawet na tych rosyjskich widać coś o: “Samsung TV” itp.

Ważne, ze niegroźna dla PC.

Dzięki.