Powracający plik .cm0012 na Pendrive. Co moze oznaczać?

Witam.

Na moim pendrajwie cały czas pojawia się jakiś dziwny plik. .cm0012.

Nie wiem czym on jest. Mam wyłączone ukazywanie ukrytych plików, Kaspersky Internet Security ani Malwarebytes-Antimalware niczego nie wykrywa więc to nie jest chyba nic groźnego. Mimo wszystko chciałbym wiedzieć co to:

http://i49.tinypic.com/34yxwl2.jpg

Wymienny dysk podłączam zazwyczaj do telewizora/odtwarzacza DVD i ostatnio ze dwa razy do konsoli Sony Playstation 2 i odtwarzałem z nich pliki video. Może to przez to?

Problem popularny w Google: Klik

Prawdopodobnie ten plik tworzy, któreś z Twoich urządzeń PS3 lub TV, nikt na dobrą sprawę nie wie co to jest, jedni twierdzą że jest to “jakiś” uszkodzony plik, który powstał przez niepoprawne od montowanie USB z urządzenia. Raczej na pewno nie jest wynikiem infekcji.

Sformatuj pena, podłącz po kolei do Swoich urządzeń, sprawdź, które tworzy ten plik, powinieneś znaleźć winowajcę :wink:

Aha.

Nie przeszkadza on w żaden sposób, bo jest mikroskopijny jeśli chodzi o pojemność, a jeśli to nie żadna infekcja to luz. Pendrive też nie jest jakiś luksusowy (LEXAR - 2GB) więc nawet jakby go miał uszkodzić (a z tego co widzę to nie ma takiej groźby nawet) to nie będzie rozpaczy. Bardziej chodziło mi o bezpieczeństwo PCa niż tego dysku.

No sformatowałem, zobaczę czy wróci po podłączeniu do czegoś.

PS. Wejdź w te wyniki z google. Niczego się nie dowiesz, a przynajmniej ja mam problemy z rosyjskim :wink: Dlatego tutaj napisałem.

Tatras ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Właśnie na podstawie tych wyników są moje wnioski, chyba podlinkowałem drugą albo trzecią stronę wyników, stąd dużo Rosyjskiego, sprawdziłem pierwszą stronę i tam jest troszkę “więcej” info na anglojęzycznych stronach.

:wink:

No teraz widzę. No nawet na tych rosyjskich widać coś o: “Samsung TV” itp.

Ważne, ze niegroźna dla PC.

Dzięki.