Powrót do normalnej rozdzielczości i odświeżanie

witam. od paru dni mam dość uciążliwy problem. otóż przy wychodzeniu z różnych gier (tzn. tych przy których nie mam rozdziałki 1024x768 jak na pulpicie) system na chwile “łapie zawiechę” po czym powraca do normalnej rodziałki, ale odświeżanie jest straszliwe. żeby czekać na otworzenie się “menu prawego przycisku” muszę czekać z 5 sekund ;/ nie da się tego za bardzo uchwicić jako obrazek ale to mniej więcej powinno wam pokazać:

wfffsd9cn.th.jpg

Jakiego masz kompa, tzn. proc i ram.

Moja wstępna diagnoza to, komp czeka na zwolnienie ramu, sytuacja taka może występować wtedy kiedy masz niewiele ramu, a grasz w wymagające gry.

mam celerona 2.6ghz i 512DDR ram :slight_smile: więc wątpię w to że komp czeka na zwolnienie pamięci :stuck_out_tongue: a najczęściej ten problem występuje przy Prince of Persia Warrior Within i Warcraft 3 TFT

Nie wiem co to za gra, ale procek nie jest zbyt wydajny pod gry, a 512 ramu to raczej standard. Poza tym widzę że masz kilka ikonek, w zasobniku (pewnie antywir, firewall i coś jeszcze), dodatkowo jakaś powłoka graficzna na windowsie.

Ja będę nadal obstawał przy swoim.

Sprawdź jeszcze w ten sposób. Uruchom grę z najmniejsza ilością możliwych detali, pograj chwilę i ją wyłącz. Jeśli nadal będzie się tak długo odświerzał to znaczy że jestem w błedzie.

hmm… widzę że tego nie napisałem… to nie zawsze sie dzieje :stuck_out_tongue: i na chwilkę wyłączyłem powłokę, wyszedłem z internetu, antywir wyłączony itp. i akurat stało się tak samo :slight_smile: a co do procka to nie narzekam ustawiłem sobie detale na średnie w NFS:MW i chodzi nadzwyczaj szybko :slight_smile:

aha wymagania PoP:WW nie są takie duże…

może chodzi tu o odświeżanie w grach start=>> uruchom=>> dxdiag=>>Więcej pomocy=>> Zastąp gdzie wpisz odświeżanie monitora jakie używasz

wypróbuje tą metodę kamaa… jak coś się stanie to poinformuję :slight_smile: