Powrót do ustawien poczatkowych(domyslnych)-Kubuntu

Witam -mam pytanko jak w kubuntu przywrócić ustawienie domyślne, jestem początkujący i trochę namieszałem - nie mogę otworzyć żadnego programu(ikony) -problem z szybkością kliknięcia - 1ms . a i jeszcze jedno jak sie zmienia wygląd menu na klasyczne (takie jak w XP, 8,04).

-Z GÓRY DZIĘKI :frowning:

Jeśli namieszałeś tylko w plikach konfiguracyjnych, wystarczy usunąć zawartość twojego katalogu domowego (/home).

Co do menu to zmieniasz tak samo jak w Xp :slight_smile: Domyślam się, że chcesz zmienić z menu kick off ?? PPM i wybierasz klasyczne menu.

Pozdrawiam!

I w ten sposób straci wszystkie swoje dane.

Jeżeli chodzi o przywrócenie ustawień domyślnych KDE, to wystarczy skasować katalog /home/Twój_login/.kde(4) (nie wiem czy ma być ta 4 na końcu czy nie, nie korzystam z Kubuntu więc nie wiem jak nazwany jest ten katalog)

Rzeczywiście, zapomniałem dodać, że tylko pliki konfiguracyjne od KDE :slight_smile:

Pozdrawiam!

dzieki wielkie

W menedżerze pakietów synaptic tam jest gdzieś w menu Historia, to możesz prześledzić jakie pakiety instalowałeś, kasowałeś.

I poinstalować te, które wykasowałeś.

Możesz stworzyć sobie konto nowego użytkownika, tam będą ustawienia domyślne na początku.