Powrotne spakowanie lub edytacja pliku exe

Witam wszystkich!

Szukam programu do utworzenia pliku exe, który wcześniej został wypakowany programem Universal Extractor.

Nie chodzi mi o archiwum samo wypakowujące, który można otworzyć np. Winrarem. Chciałbym żeby uruchomił się instalator programu, który został wypakowany.

Ewentualnie program do edytacji, w którym mógłbym usunąć bądź zamienić pliki. Czy jest w ogóle taki program?

Dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.

Co to jest “edytacja”? Neologizm czy może zapożyczenie? Jak wypakowałeś z instalatora pliki to musisz albo od nowa stworzyć instalator, albo zadowolić się SFX’em. To co robi ten cały “Universal Extractor” (i co tak naprawdę potrafi prawie każdy dekompresor) to skanuje plik pod kątem archiwum (instalatory to najczęściej plik wykonywalny+ “balast” w postaci dorzuconego do końca instalatora pliku najczęściej ZIP) i to archiwum wypakowuje. Nigdy nie próbowałem zmieniać plików w instalatorze, ale możesz spróbować otworzyć instalator w 7-zip i spróbować tam zamienić plik - nie wiem tylko jak zachowa się algorytm kompresji: czy będzie operował tylko na “balaście” czy też zniszczy strukturę PE. Ponadto instalator może posiadać zabezpieczenie przed modyfikacją zawartości - sumę kontrolną archiwum, która jak się nie będzie zgadzać to nie pozwoli na instalację (taka moja spekulacja, przynajmniej ja bym w ten sposób się zabezpieczył przed modyfikacją danych w instalatorze)