Powtarzająca się instalacja oraz nie wykrywanie dysku

Witam!

Parę dni temu padł mi system, próbowałem go odzyskać, lecz na próżno. Postanowiłem go zainstalować na nowo z pendriva. Wszystko poszło ładnie, sformatowałem partycję systemową.W trakcie instalacji komputer się zresetował(co zawszę dzieje podczas instalacji), ale problem tkwi w tym, że po restarcie instalacja zamiast jej kontynuacji zaczęła się ona na nowo. Spróbowałem zmienić by pierw bootował się dysk ,lecz po władowaniu się logo winowsa wyskakiwał blue screen. Chciałem zainstalować win ponownie, lecz nie wykryło mi partycji systemowej tylko podstawową. Mam 2 dyski sata na którym jest partycja systemowa i hdd na taśme, którą instalator mi wykrył. Proszę o poradę co zrobić, by instalator znów wykrywał mi tą partycję i by nie wznawiał cały czas instalacji.

konzor , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odłącz fizycznie (taśmę i zasilanie) na czas instalacji systemu dysk ATA (ten na taśmę). Podłącz go z powrotem dopiero po pomyślnym zainstalowaniu systemu.

Nie wiem, jaką masz płytę główną komputera, ale podczas instalacji pamiętaj o tym, aby w BIOSie ustawić start na “USB-HDD”.