Powtarzająca się instalacja windows 7 z pendriva

(Jareklec) #1

Powtarzająca się instalacja windows 7 z pendriva.

Witam,mam problem z instalacją win7 z pendriva na notebooku HP Pavilion dm1-4020ew Entertainment.Instalacja

trwa do momentu kiedy komputer musi się zrestartować,po czym rozpoczyna się od nowa i tak w kółko, nie wiem co jest tego przyczyną,próbowałem różnych pendrivów i komputerów,z vistą dzieje się to samo.

Będę wdzięczny za każdą pomoc,pozdrawiam.

dane techniczne netbooka: <http://www8.hp.com/pl/pl/products/laptops/product-detail.html?oid=5202423>

(konri7) #2

Masz ustawione w BIOSie żeby za każdym razem startował z pendriva? Bo instalator Windowsa 7 należy tylko za pierwszym razem uruchomić z zewnętrznego nośnika. Po pierwszym restarcie trzeba już uruchamiać z dysku, bo wszystkie pliki instalacyjne już tam "siedzą" i instalacja jest kontynuowana właśnie z dysku. Więc po pierwszym restarcie wejdź w BIOS i przestaw na bootowanie z dysku. Tylko pendrive niech na wszelki wypadek zostanie w środku aż do pokazania się pulpitu :smiley:

(bigleo66) #3

konri7 OK.

Jesli ten laptop posiada boot menu (np. F12), startujesz pendriva z tego menu. W BIOS ustawiasz USB FLASH za HDD i nie musisz pilnowac pierwszego restartu.

Jesli nie ma takiej mozliwosci, w czasie pierwszego restartu wyjmij pendriva nie wchodzac w BIOS. Ja tak robilem dziesiatki razy i nie zauwazylem problemow.

PS tak z doswiadczenia wiem ze lepiej wyjac pendriva po pierwszym restarcie

(Jareklec) #4

konri7,rze wielkie dzięki za pomoc,pierwszy raz instalowałem 7 z pendriva,a w tutorialach nie ma nic o tym ,że trzeba przestawić na bootowanie z dysku.Często instaluję linuxy ,i tam nic nie trzeba przestawiać,jeszcza raz dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.