Powtarzający sie problem z Norton Internet Security

Witam, zainstalowałem sobie program do ochrony komputera - Norton Internet Security. Lecz ciągle pojawia się jeden i ten sam problem. Podczas pracy komputera problem ten pojawia się co pare minut. Musze wejść do Norton Protection Center i kliknąć Napraw. Jest to troche uciążliwe i niewiem czy groźne.

Oto i problem:

nortoninternetsecurityp.th.jpg

Za pomoc z góry dziękuje.

Pewnie chodzi o “szpiegowskie” pliki cookie. Daj na to ignoruj i tyle :wink:

Tylko że ja niewiem gdzie mam tą opcje wyłączyć/dezaaktywować.

Jaki pojawia się komunikat, wejdź do dziennika zdarzeń w Nortonie i zobacz co tam jest na ten temat.

Komunikat ten nie pojawia się, tzn nie wyskakuje mi żadne okienko, lecz pojawia się taka ikona :

nortonowo.jpg

i gdy klikne na nią otwiera mi sie okno NIS’a i klikam :

norinowowo.jpg

A może znacie jakieś inne dobre programy typu Internet Security, mogą być płatne. Tego doradzono mi w sklepie. Subskrypcji zostało nie dużo więc nie bedzie szkoda.

Kliknij : Pomoc -> rozwiązywanie problemów za pomocą jednego kliknięcia (czy jakoś podobnie, cytuję z pamięci) i zacznie się sprawdzanie programu.

Ok, zrobiłem jak mówiłeś. Narazie czekam, zobaczymy czy problem się powtórzy.

Kliknij na to “i”, a potem ignoruj.

Screen do pomocy:

nissamp.th.png

Powody mogą być dwa,masz w IE8 włączone dodatki z NIS 2009?Jeżeli nie to je włącz i problem się rozwiąże,drugi powód to alternatywna przeglądarka i te same powody,jeżeli masz “lisa” w wersji 3.5 to nic nie zrobisz bo dodatki są nie kompatybilne z tą wersją,jeszcze,na dniach będą.Ale myślę że chodzi o IE8.Miałem podobny problem po zresetowaniu IE8.

WojY Ja mam wersje 2008 :slight_smile:

semtex Tak, mam IE8, dodatki mam włączone. Narazie problem znikł i od ostatniego postu spokój, wydaje mi sie że już będzie OK.

Rozumiem. Dodam tylko że jeśli masz aktywną subskrypcję, a z tego co napisałeś wnioskuję, że masz to możesz darmowo uaktualnić nisa do wersji 2009. Wystarczy odinstalować wersje 2008 TYM i pobrać wersję demo wersji 2009 po czym wpisać swój kod subskrypcji.

NIS 2009 sam odinstaluje poprzednią wersję programu, nie trzeba osobno ściągać Norton Removal Tool.

Pozwolę sobie nie zgodzić z tą poradą,po takim odinstalowaniu pozostaje masa śmieci w rejestrze,rada kolegi WojY jest trafiona,osobiście jednak polecam do usunięcia tej wersji jak zawsze nie zawodny Revo Unistaller,tryb zaawansowany,po tym świeża instalacja NIS 2009.Czysto i schludnie.

To nie porada a, informacja z pomocy technicznej Symantec.

Po rozpoczęciu instalacji NIS2009 nastąpi odinstalowanie poprzedniej wersji, restart i właściwa instalacja. Przerobiłem to.

Zdecydowanie przejdz na wersje 2009 - jest szybsza i stabilniejsza