Powtórne instalowanie Windowsa, a internet

Mam pewien problem. Otóż od dawna komputer działa mi bardzo wolno. Mam mnóstwo wirusów. Dwa programy antywirusowe, które były zainstalowane musiałem usunąć, bo się zepsuły. Próbowałem zainstalować inny z płyty, ale się nie dało. Próbowałem także ściągnąć programy z tego serwisu, ale przy instalacji ekran robił się ciemnoniebieski w różowe paski.

Powtórna instalacja systemu jest konieczna? Jeśli to zrobię to czy będę miał internet czy trzeba będzie coś instalować lub ustawiać do internetu?

Nigdy nie instaluj dwóch antywirusów jednocześnie.

Poszukaj i użyj deinstalatorów na stronach producentów antywirusów (nawet jeśli były już usunięte z poziomu “Dodaj lub usuń programy”), - przykładowo jeśli miałeś pakiet nortona użyj “Norton removal tool”

Jeśli chodzi o internet po formacie to niestety podałeś za mało danych.

Przede wszystkim nie wiemy jak masz dostarczany internet (sieć osiedlowa/neostrada/blueconnect etc.)

Na płytach instalacyjnych windows są sterowniki do większości kart sieciowych, ale z pewnością nie do wszystkich (podaj model płyty głównej/karty sieciowej).

Dodatkowo nie wiadomo jak są dostarczane adresy IP i DNS do Twojego komputera, często zdarza się, że serwer DHCP jest u dostawcy wyłączony i musisz znać te parametry oraz wiedzieć gdzie je wpisać.

Prosimy o nieco więcej szczegółów

przeważnie trzeba zainstalować sterowniki do karty sieciowej,ale j.w ![-o<

  1. Mieszkam na wsi, a internet mam dostarczany od miejscowej, lokalnej sieci (działa tylko w jednej miejscowości).

  2. Model płyty to ASRockMotherboard K7S41GX.

Mi nie zależy jakoś na walce do końca z wirusami. Najchętniej zainstalowałbym od nowa Windowsa. Tylko mam problem z internetem, bo nie wiem czy po reinstalacji będzie działał…

Ten internet jest dostarczany po kablu czy bezprewodowo :?:

Jeśli po kablu i korzystasz z karty sieciowej zintegrowanej z płytą główną to:

  1. Pobierz: ten sterownik,

  2. Kliknij Start->Panel Sterowania->Połączenia sieciowe->Kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie, przy którym pisze “Połączono” lub “Połączono z zaporą”->Właściwości->Zaznacz “Protokół internetowy TCPIP”->Właściwości->Przepisz na kartkę wszystkie wartości wypisane w polach: Adres IP, Maska podsieci, Brama domyślna, Preferowany serwer DNS, Alternatywny serwer DNS. Jeśli masz zaznaczone “Uzyskaj adres IP automatycznie” wybierz zakładkę “Konfiguracja alternatywna”, jeśli również tutaj zacytowane przed chwilą pola są puste, to możesz spokojnie zamknąć wszystkie okna bez niepokojenia kartki i długopisu,

  3. Po reinstalacji windows zainstaluj sterownik linkowany w pkt. 1 (jeżeli karta sieciowa nie została wykryta),

  4. Przywróć zawartość okna “Właściwości: protokołu internetowego TCPIP” dla połączenia lokalnego (jeśli spisałeś jakiekolwiek dane w pkt. 2.

  5. Być może potrzebne Ci będą inne sterowniki jak karta dźwiękowa, graficzna, etc., pobierzesz je stąd po ponownej instalacji windows

Tylko, że ja tam mam zaznaczony automatyczny adres IP i wartości są puste… A internet jest po kablu.

W takim razie wykonaj punkty 1 i 3 mojej instrukcji i powinno śmigać bez problemów .

A po reinstalacji trzeba instalować jakieś sterowniki? Jakie? Te od płyty głównej?

Testujesz moją cierpliwość czy co :?: :?

Jeśli masz jakiś cd ze sterownikami do płyty głównej, to możesz a właściwie powinieneś jej użyć po ponownej instalacji Windows.

Jeśli masz cd z sterownikami to po formacie po prostu ją instalujesz. Wcześniej robisz jak CzajAn pisał zapisz sobie adresy IP i potem je wpisz nic prostszego…

A ja mam jeszcze pytanko od siebie:P mam neta (coś typu osiedlowy :stuck_out_tongue: ) mam normalny ruter do kompa stacjonarnego i bezprzewodowy do laptopa. Pytanie jest takie: jeśli zrobię formata na PC to czy będę musiał coś konfigurować żeby na lapku mi net chodził i czy bez neta na PC ruter będzie wysyłał sygnał??

Nie chciałem Cię zdenerwować :wink: Zainstalowałem Windowsa i okazało się, że nic nie trzeba było instalować do internetu. Dziękuję bardzo wszytskim za pomoc i porady :smiley:

Dodane 21.06.2010 (Pn) 14:08

A jak usunąć windowsy przy uruchamianiu komputera skoro już je usunąłem?