Pożegnaniw visty

(system) #1

witam wszystkich mam Laptopa Toshiba Satellite L40-13G i tu moje pytanie chcę sformatować dysk w grać normalnego XP-ka i powiedzcie mi czy znajdę wszystkie sterowniki i czy będzie normalnie działać po formacie

(Sebos99) #2

Sterowniki znajdziesz tu http://eu.computers.toshiba-europe.com/ ... service=EU

Dla twojego modelu są również dostępne pod XP

(system) #3

ale będzie to dobrze działać bo słyszałem już o wielu przypadkach że był XP i sterowniki a potem zaczęło się walić

(tores1977) #4

Nie sprawdzisz to się nie dowiesz, powinno działać

(goomish) #5

Całkiem możliwe. XP-ek to już jednak staruszek i wielu producentów sprzętu już nie udostępnia sterowników do niego działających z systemem XP. Nie twierdzę, że tak będzie w Twoim przypadku ale downgrade systemu może być przyczyną problemów ze znalezieniem sterowników.

(system) #6

a jeszcze powiedzcie mi czy płytą toshiba product recovery normalnie sformatuję dysk i na nowo wgram windowsa tak jak jest z normalną płytą windowsową????

(M Rzeznik) #7

jeśli pisząc "normalną" miałeś na myśli instalacyjną - to nie, product recovery przywróci Tobie dysk do stanu "fabrycznego" czyli wyczyszczony cały dysk (wszystkie partycje), zainstalowany windows + komplet w zdecydowanej większości niepotrzebnych gratisów

(system) #8

ale tak konkretnie to kasuje wszystko z dysku i wgrywa windowsa wraz ze sterownikami tak ????

(Sebos99) #9

no dokładnie tak. System będzie wyglądał identycznie jak po kupnie laptopa

(Osa End) #10

Witam,

ja w tamtym roku jakoś w maju przeszedłem na XPka, ale zobaczysz po pewnym czasie i tak znowu zainstalujesz Vistę. Tak jak pisali wcześniej coś może być nie w porządku nawet gdy masz wszystkie sterowniki.

Ja parę dni temu ponownie zainstalowałem Vistę i stwierdzam, że przesiadka na XPka na moim lapku była głupotą...

(Agatonster) #11

masteriscool ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Pzontek) #12

hmn ja jednak skłaniałbym się do tego że rocovery dysk przywróci jedynie partycje systemową "C" do stanu w jakim zakupiliśmy laptopa. Jeśli masz inne partycje, zostaną one raczej nie ruszone, przynajmniej na moim Lenovo tak jest.

Co do instalacji systemu, to zainstaluj Xpka na maszynie wirtualnej i w ten sposób oszacujesz czy wszystkie stery działają prawidłowo :wink:

(M Rzeznik) #13

stery do wirtualnego sprzętu będą działać na 1000% co nijak się ma jednak do fizycznego sprzętu jego komputera/laptopa/czegokolwiek-innego