Pożeracz prądu

Witam wszystkich.Nie wiem czy dobrze trafilem z moim problemem ale jestem tu pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość.Mój problem jest następujący-mam w domu serwer(zwykły komputer:procek Intel`a 1,6 Ghz,zasilacz…hm…nie wiem jakies 250-300wat,niestety nie znam nazwy płyty glownej)i moja rodzicielka od pewnego czasu zwraca mi uwagę,abym zaczął pobierać opłate za energię eletryczna którą zużywa serwer.Problem w tym że nie mam pojecia ile taki komputer może zużyc energii elektrycznej przy 24godzinnej pracy i w związku z tym jakie miałyby być opłaty.Może ktoś z Was miał podobną sytuacje u wie ile mógłbym zażądać od użytkowników mojej sieci?Z góry dziękuję i pozdrawiam.

hm… ja kiedys slyszalem od kogos, ze komputer nie zjada wiecej niz 100 watowa zarowka, ale nie wiem czy to prawda :?

Dziękuję,to już coś… :smiley:

dołanczam sie do pytania tylko bym chciał wiedziec ile zuzywa wat mam zasilacz 350

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ght=pr%B1d

Koszt jest uzależniony od ceny za energię w waszych miejscowościach, ponieważ cena za energię nie jest taka sama w całej Polsce.

Przypuszczalny koszt pracy komputera przez 24 godziny, 30 dni w miesiącu można szacować pomiędzy 80 zł a 100 zł, zależnie do mocy zasilacza i innych urządzeń kompa.

Na stronach Zakładów Energetycznych są kalkulatory do obliczania zużycia energii różnych urządzeń.

Przykładowa strona z kalkulatorem

Pozdrawiam :okulary:

OK,bardzo dziękuje za info.Nie pomyślałem o stronach Zakładów energetycznych :slight_smile: Jeszcze raz THX

Na stronie, którą podałem z kalkulatorem, jest opcja dla posiadanego komputera. Po wskazaniu, że mam komputer i wpisaniu 1440 minut na dobę, kwota jest obliczona poniżej 30 zł, więc to co podałem jest mocno zawyżne.

Jednak nie wiem jak kalkulator liczy zużycie energii dla komputera działającego przez 24 godziny, 30 dni. Ale jak taką kwote podaje, to może i jest prawda :smiley:

Poza tym, właśnie rozmawiałem z kolegą, który ma u siebie kompa “robiącego” za serwer (działa 24/miesiąc) i dolicza 30 zł do rachunku, więc chyba należy tak liczyć.

Pozdrawiam :okulary:

Dziekuje jeszcze raz.Postanowiłem pobierać 28 zł/miesiąc -chyba w sam raz.Dziekuje za pomoc.Podoba mi sie to forum :lol: