Pozornie bezprzyczynowe zacinanie sie komputera

Mam problem z moim komputerem, objawia sie on w nastepujacy sposob:

  • Komputer scina sie jesli pusci sie jakas muzyke czy tez inne audio, slychac rytmiczne sciny co sekunde czy tez dwie na jakis ulamek sekundy

  • W EF Process Managerze, w momencie uruchomienia google chrome pokazuje sie 50% zuzycia CPU

  • Gdy zadna aplikacja nie jest aktywna, zuzycie CPU wynosi okolo 10% (wczesniej bylo 1-0)

  • Wszystkie aplikacje otwieraja sie duzo dluzej, i w przypadku np jakiejs gry widac te sciny w grze, w ten sam rytm co sciny w muzyce

  • Dlugo otwieraja sie nawet foldery

Wczesniej pomagalo mi przywracanie systemu, ale gdy chcialem zrobic to dzisiaj, z jakiegos powodu okazalo sie ze nie mam zadnych punktow przywracania dostepnych. Chcialbym uniknac formatu, mam na dysku duzo danych ktorych odtworzenie potrwa, a oprocz tego materialy do zaliczen i innych spraw. Moje gg 794588. Licze na szybka pomoc, o ile da sie z tym jeszcze cos zrobic. Pozdrawiam

Witaj!

Zamiast prosić o rozwiązanie spraw na GG, pisz tu. :slight_smile: To po pierwsze.

Po drugie, napisz, jaki masz system.

Może ci pomogę…

Pzdr, Patryk1023

Win XP sp2 o ile dobrze pamietam, moze byc i tutaj, byle sie udalo to naprawic.

Zaktualizuj do SP3, bo masz starą. :stuck_out_tongue:

Potem… zobaczymy :]

Jak sprawdzić: Kliknij na “Mój Komputer” PPM, i wybierz “Właściwości”. Z tamtego miejsca, z którego się włączą właściwości, wyczytasz nazwę systemu. :slight_smile:

Wybacz, teraz sprawdzilem w moim komputerze ( otwieral sie z godzine) Ze to jest SP3

To nic nie wnosi do tematu.Pokaż logi z OTL http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe

Zaznacz-Wszyscy użytkownicy.Wszystkie panele-Użyj filtrowania.Zaznacz-infekcja LOP iPurity.

Nieźle…

Wiem, że nie chcesz formata, ale może być jakoś rada…

Najpierw przeczytaj, co jest nad moim postem :smiley:

Potem ściągnij programy typu:

Odkurzacz;

Auslogics Registry Cleaner;

Auslogics Registry Defrag;

i skorzystaj ze systemowego defragmentatora dysków. :slight_smile:

Usuniesz śmieci, zbędne pliki rejestru, zdefragmentujesz CAŁY system :slight_smile:

Ok, skan juz leci, jak tylko beda wyniki to je zamieszcze

W czasie skanu OTL sie zacial na “brak odpowiedzi” :confused:

EDIT: Robie jakies defragmentacje i odkurzania, moze po tym OTL da rade pojechac.

Dodane 23.01.2011 (N) 0:55

Mimo defragmentacji, i odkurzania i innych ekscesow, nie da sie wykonac testu OTL