Pozostałości po aplikacjach

Witam. Chciałbym pozbyć się śmieci po TuneUp 2006 oraz oficjalnych sterowników i Omegi do Radeona (teraz mam GeForce). Po odinstalowaniu sterów musiałem usuwać folder 100mb ręcznie, a w system32 znalazłem dwa pliki po TuneUp i na pewno coś jeshcze zostało. Rejestr przeczyściłem. Przy okazji można by też sprawdzić logi :slight_smile: .

Proszę otworzyć Notatnik i wkleić w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom go w trybie awaryjnym.

Skasuj folder:

C|/Documents and Settings/All Users/Dane aplikacji/TuneUp Software/

Poczytaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76390

Sam zablokowałeś możliwość zmiany tapety? Jeśli nie to zajrzyj:

:arrow: http://www.sylwex.pl/~soft-worte/new_fo … c.php?t=19

Dzięki, wszystko wykonałem i pousuwałem :slight_smile: . Nie ustawiałem, nie mam zablokowanej możliwości zmiany tapety, wstawiam sobie jaką chcę.

Ale dla pewności wykonałem czynności podane w ostatnim linku :slight_smile: .

EDIT: Ten wpis wyłączył mi automatyczne logowanie do systemu, jak mogę go z powrotem włączyć?

Może poczytaj:

:arrow: Jak włączyć automatyczne logowanie w systemie Windows

Dzięki wielkie :slight_smile: . Jeszcze jedno pytanie. Przeskanowałem Avastem całego kompa i czysto, ale postanowiłem sprawdzić sobie wszystkie pliki .dll w folderze system32, które nie są od Microsoftu, na stronie http://virusscan.jotti.org/. Znalazłem takie dwa:

Avast nie reaguje, mogę je bezpiecznie usunąć?

Pierwszy do wywalenia, najlepiej killboxem. Drugi też jakiś podejrzany. Daj loga z L2mfix - opcja 1 :slight_smile:

Uruchamiasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\System32\aeeede_g.dll

Klikasz X i restart kompa :slight_smile:

Po tym nowy log z l2mfix :slight_smile:

Jeszcze polece przeczyścić rejestr i wyczyścić zbedne pliki programem:

Easy Cleaner

Download:Klik

On wyczyści wszystko.

Omg chroniony plik systemowy, to nawet, gdy zaznaczyłem ‘pokazuj ukryte pliki…’ to go nie widziałem, gdzie mi to tam wlazło =P.

Już używałem, miałem razem z TuneUp. Teraz mam Odkurzacza i 30-dniowego RegSupreme =P. Oto nowy log:

Czysto :slight_smile:

Ok, a co z plikami BASSMOD.dll i CmdLineExt03.dll? Od czego one są?

Tu: http://www.searchengines.pl/phpbb203/lofiversion/index.php/t54934.html kazali go usunąć.

A w system32 mam jeszcze CmdLineExt.dll, ale wyświetla, że ten akurat jest czysty :slight_smile: .

Uruchamiasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\system32\BASSMOD.dll

Klikasz X i restart kompa :slight_smile:

Ok, teraz już muszę mieć czysto :stuck_out_tongue: . Dzięki i pozdrawiam :slight_smile: .

Proszę wkleić logi HijackThis + Silent Runners:

Opis TUTAJ

PS: Tak dla pewności.

Zainstalowałem AVG, wcześniej nie miałem i wyświetla mi za każdym razem, gdy przeskanuję: Trojan.DNSChanger.hg i nie umie go usunąć.

A ścieżki: [528] VM_00E40000 oraz [552] VM_00EA0000. W logu HijackThis pojawiły się nowe wpisy z DNS’ami, nawet nie wiem czy są moje:

Czy jest coś nie tak?

Użyj narzędzia FixWareOut.

usuń ukraińskie DNS’y.

Po wykonaniu proszę pokazać nowy log z HijackThis, SilentRunners + raport z fixwareout.

AVG dalej wykrywa tego trojana w pliku kdlzw.exe, ale już nie z opcji Memory Scan.

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na plik i potwierdź dodanie do rejestru.

Pobierz FixWareOut jeszcze raz bo teraz brakuje kilku plików przez co niemożna go użyć.

W jakiej lokalizacji ?

1 trace detected in the following location:

C:\WINDOWS\system32\kdlzw.exe - nie wiem czy AVG chce mi cały plik usunąć i czy mogę.

Gdy scalam fix.reg wyświetla: “Nie można zaimportować C:\Document and Settings\User\Pulpit\fix.reg: błąd przy dostępie do rejestru”.

Pierwszy raz tak mam, mam inny plik optymalizacja.reg i on chodzi dobrze :stuck_out_tongue: .

A z FixWareOut dalej to samo, tzn. ten sam raport :? .