Pozostałości po Viście, windows widmo

(Josiok15) #1

Cześć

Obecnie mam Windowsa XP na Partycji C:

Dziś wgrałem na testy Windowsa Viste na Partycję D: z formatowaną.

Po przetestowaniu Windowsa itd, itd. postanowiłem partycję D: sformatować i oczywiście powrócić do Windowsa XP.

Wszystko ładnie działa nic się nie dzieje z systemem ale gdy uruchamiam komputer pokazuje mi się który system wybrać, czy Viste czy poprzedni system czyli XP.

Nie wiem czemu skoro Visty już nie ma bo została usunięta na amen. Możliwe, że na dysku C: jakieś pliki pozostały po Viście? Jeżeli tak to można je jakoś usunąć, tak żeby Windows się uruchamiał normalnie bez pytań który system wybrać?

Pozdrawiam.

(Piotrek_20) #2

mój komputer/właściwiości/zaawansowane/i tu masz czas wyswietlania listy systemow, daj na 0s i xp na domyslny. zeby w ogóle tego nie było trzeba usunąć linijke z vistą w pliku boot.ini (podajrze), plik znajduje sie na partycji c, jest ukryty jako plik systemowy.

(Josiok15) #3
;

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.

;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.

;

[boot loader]

timeout=0

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

To jest ten plik boot, widzę że coś jest wspomniane o Viście, czy coś tu można usunąć?

(Jacek Bydgoszcz) #4

http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

A poza tym było wiele razy wystarczyło poszukać.

(Josiok15) #5

Dzięki, skopiowałem to i zamieniłem z tamtym co było, zapisałem, uruchomiłem komputer ale ten nadal pokazuje dwa systemy do wyboru.