Pozostałości po WGA Notifications

Witam,

postępowałem zgodnie z poniższymi instrukcjami:

By usunąć WGA uruchom wiersz poleceń, wpisz Regsvr32 %SystemRoot%\system32\LegitCheckControl.dll /u

i zatwierdź (polecenie to wyrejestruje bibliotekę LegitCheckControl.dll). Zrestartuj komputer.

Otwórz folder %SystemRoot%\system32 (%SystemRoot% to zmienna środowiskowa określająca katalog,

w którym został zainstalowany system operacyjny, zazwyczaj jest to C:\Windows) i usuń z niego

następujące pliki: LegitCheckControl.dll, WgaLogon.dll, WgaTray.exe. W przypadku braku plików należy

włączyć wyświetlanie plików ukrytych i systemowych. Jeżeli pliki nie dają się usunąć, możesz skorzystać

ze specjalnego programu przeznaczonego do tego celu, np. darmowej aplikacji Unlocker.

Następnie uruchom edytor rejestru i usuń klucze:

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon\Notify\WgaLogon

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\WgaNotify

Teraz ponownie uruchom komputer.

Ponownie otwórz edytor rejestru i sprawdź, czy nie ma w nim pozostałości po mechanizmie Windows Genuine Advantage,

np. kluczy:

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\WGA

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Updates\WGA

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Updates\WgaNotify

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Management\ARPCache\WGA

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Management\ARPCache\WgaNotify

Jeśli w rejestrze nie znajdują się powyższe zapisy, to znaczy, że poprawnie usunąłeś Windows Genuine Advantage.

Z tym, że po usunięciu klucza HKLM\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon\Notify\WgaLogon

w rejestrze nie ma już

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\WgaNotify

Problem jest w tym, że na pasku koło zegara pozostaje mi ikonka (dwa klucze) informująca o czasie upływającym do aktywacji (i ten czas odlicza-czyli coś z WGA jeszcze działa). Innych śladów po WGA nie ma.

Jak to usunąć?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Hmm… najprostsze wyjście, czyli aktywacja systemu, jak rozumiem nie działa? I stąd te hakerskie sztuczki i kombinacje?

Kiedyś korzystałem z tej opcji, znalazłem to gdzieś w necie i działało, a teraz nie chce. Próbowałem różnych kluczy ale żaden nie działa.

Dodane 11.03.2011 (Pt) 22:35

Czy jest możliwość zdobycia takiego cd-keya na necie, żeby uaktualnić system? Wszystkie sposoby, których próbowałem nie działają. Czy da się to jakoś obejść? Czas upływa i za 10 dni jak nie znajdę innego wyjścia jak zapłacenie czeka mnie format.