Pozycja kursora po wczytaniu strony

(Skicio) #1

Ostatnio zdałem sobie sprawę, że strasznie mnie coś takiego denerwuje więc szukam rozwiązania swojego problemu. Chodzi o to, że po kliknięciu na zakładkę np. DobreProgramy.pl albo Allegro.pl chciałbym, żeby kursor automatycznie ustawiał się w polu wyszukiwarki. Domyślam się, że można coś takiego zrobić dodając do linku "?+ jakaś formułka focus albo select albo cos jeszcze innego", ale jeszcze nie udało mi się dojść do rozwiązania niestety. Jakieś pomysły?

(Cxt83) #2

po wczytaniu striny wciśnij TAB :slight_smile:

(Skicio) #3

Normalnie rozwiązania na około są przeze mnie mile widziane, ale TAB nie rozwiązuje mojego problemu niestety. Z ok. 10 stron, które na szybko sprawdziłem tylko na allegro to działa, bo formularz wyszukiwarki jest tam pierwszym elementem “aktywnym” strony.

Nie proszę o gotowe linki, a jedynie o podsunięcie jak zbudować link i jakiej użyć komendy (html/javascript). Bo domyślam się, że i tak dla każdej strony będzie trzeba znaleźć nazwę tego pola.

(ra-v) #4

W Operze zdaje się można było dodawać własne style i skrypty.

Dla Allegro wyglądałby tak jak niżej i musiał by się wykonywać po wczytaniu strony.

document.getElementById('main-search-text').focus();

Nie testowałem tego, więc nie wiem, generalnie udziwnień nie stosuję.

(Skicio) #5

Ok, na razie udało mi się połowicznie rozwiązać problem. Z pomocą przyszedł dodatek GreaseMonkey. Tylko z jakiegoś powodu kod

document.getElementById('ID_textBoxu').focus();

nie chce współpracować ze stroną główną dobrychprogramów : (