Pożyczony pendrive zainfekował komputer

(Toyo05 Tojza) #1

Witam serdecznie.

Pożyczyłem od kolegi pendrive aby obejrzeć film dotyczący pracy jaką wykonujemy.

Podłączyłem palucha i odezwał się mój Microsoft Security Essentials którym pousuwałem wskazane przez niego pliki jako niebezpieczne, oczysciłem CCleanerem i odpaliłem laptopa ponownie.

Niestety zainstalował mi się dodatkowy program w postaci System Care Antivirus, który automatycznie zaczął mi skanować pliki.

Załączam logi z OTL prosząc jednocześnie o pomoc.

Niestety nie mogę wkleić ani na wklej.org ani na wklej.to a może coś źle robię ale nie sądzę.

extras

OTL

Dzięki i pozdrawiam.

(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

(Toyo05 Tojza) #3

Witam.

Wykonałem skrypt

Raport

OTL

ponownie mój Microsoft Security Essentials znalazł 5 niebezpiecznych plików

(Acorus) #4

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa "Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje."

(Toyo05 Tojza) #5

Wykonałem wszystko.

Malware znalazł zagrażające pliki które usunąłem za jego pomocą, po ponownym przeskanowaniu Malware twierdzi, że jest ok.

Na razie wydaje się ok prócz tego, że nie mogę aktualizować bazy wirusów w MES

mesbd.png

-- Dodane 28.04.2013 (N) 12:55 --

Ok, poradziłem sobie, narazie wygląda w porządku.

Acorus - dziękuję Ci bardzo za pomoc i poświęcony mi czas w szczególności, że to niedziela.

pozdrawiam