Pozytywna recenzja KateOS III beta na distrowatch

Fajnie ze doceniają tą szybko rozwijającą sie, polską dystrybucje. W rankingu popularnosci jest na 61 miejscu i ciagle zwyzkuje, jeszcze kilka dni temu byla na 64. Przypominam, że jest to dystrybucja przynajmniej dla średniozaawansowanych. Latwiejsza od slackware, ale nie dla początkujacych. Tutaj daje recenzje oraz linki do screenów.

Tak się składa że zainstalowałem KateOS III, dzisiaj, ale jak narazie próbuje uruchomić X-sy, jak narazie bez rezultatu.(Chipset intela i810)

Zauważyłem też chcąc podglądnąć jeden z plików na płycie (przy instalacji)i okazało się że jest np mcedit i vim ale nie da się ich uruchomić z powodu braku bibliotek a to pech, ale to w końcu wersja Beta.

To jest dopiero (aż) beta, więc błędy naturalnie mogą wystapić. Czytałem trochę forum KateOs, gdzie twórcy zapewniają, że wola przełożyć datę premiery, ażeby spełnić wszystkie zapowiedzi. Widziałem też wątek, w którym można zgłaszać propozycje/uwagi nt Kate 3.

Ze swojej strony dodam, że przetestuję wnikliwie (od strony użytkownika) KateOs 3 po tym jak ukaże się jego stabilna wersja. Zapowiada się system godny uwagi polskich (i nie tylko) użytkowników.

KateOS, pomijając konfiguracje X-ów z którymi zawsze były problemy na moim sprzęcie, zaskoczył mnie przede wszystkim instalatorem ala slackware, najważniejsze jednak jest to że jest po polsku, i nie tylko chodzi tu o sam instalator ale również że pakiety są opisane po polsku czyli wiadomo co do czego. Proces uruchamiania systemu też, jednak po zalogowaniu się raził mnie w oczy znak zachęty, przede wszystkim kolorowy i mający postać

host user {katalog}, zmieniłem to bo zbyt raziło mnie w oczy. Na pewno jednak wrażenie zrobił bardzo dobre, zobaczymy jak mu idzie z usługami takimi jak samba czy apache.