PPM -> Wyślij do -> na serwer ftp - jak to zrobić?

Witam,

Czy da sie jakoś zrobić tak, żeby w windowsie jak kliknę na jakis plik prawym przyciskiem myszki i wybiorę opcję “Wyślij do” to żeby tam była opcja wysłania pliku na mój serwer?

Wklej tu “C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\SendTo” skrót do servera. Niewiem czy to będzie działać, ale spróbować nie zaszkodzi :wink: .

tzn? mam utowrzyć skrót, w którym podaję lokalizację do ftp.xxxxxxxx.xxx.xx ?? Nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to, żeby od razu się wysyłało na serwer a tak to raczej nie podziała. :frowning:

Aby dodać miejsce docelowe do menu Wyślij do, należy dodać skrót do folderu SendTo. Aby to zrobić należy:

  1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.

  2. W polu Otwórz wpisz polecenie sendto, a następnie kliknij przycisk OK.

  3. Dodaj miejsce docelowe, wykonując jedną z następujących czynności:

• Korzystając z przeciągania i upuszczania, przenieś żądany element do folderu SendTo. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij polecenie Utwórz skróty tutaj.

— lub —

• W menu Plik wskaż polecenie Nowy, a następnie kliknij polecenie Skrót.

Postępuj zgodnie z instrukcjami Kreatora tworzenia skrótu.

W folderze SendTo zostanie utworzony nowy skrót, który zostanie wyświetlony w menu Wyślij do.

Aby otworzyć folder SendTo, można również :

  1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Mój komputer.

  2. Dwukrotnie kliknij dysk, na którym jest zainstalowany system Windows (zazwyczaj jest to dysk C, chyba że w komputerze jest więcej dysków).

  3. Jeśli po otwarciu dysku nie są wyświetlane elementy, w obszarze Zadania systemowe kliknij polecenie Wyświetl zawartość tego dysku.

  4. Kliknij dwukrotnie folder Documents and Settings.

  5. Dwukrotnie kliknij folder użytkownika, którego menu SendTo chcesz zmienić (zazwyczaj własny).

  6. Kliknij dwukrotnie folder SendTo.

  7. Folder SendTo jest domyślnie ukryty. Jeśli folder nie jest widoczny, w menu Narzędzia kliknij polecenie Opcje folderów, a następnie na karcie Widok kliknij polecenie Pokaż ukryte pliki i foldery.

UWAGA: Jeśli chcesz dodać lokalizację do menu SendTo innych użytkowników komputera, nie musisz powtarzać tych kroków; możesz skopiować skrót do folderów SendTo innych użytkowników.

Ehhh. Skupiłeś się akurat nie na sednie problemu. To jak dodać pozycję do meny Wyślij do, to nie problem. Problemem jest to, żeby umieścić tam skrót czy cos innego, co wysyłałoby pliki na serwer zdefiniowany przeze mnie. Trzeba by tam podać adres ftp serwera, login i hasło na serwer, ścieżkę, do której ma być kopiowany plik na serwerze.

Tak więc jak widzisz nie w tym problem jak dodać skrót, tylko jak dodać takiego “uploadera”, który by działał.

dodaj skrot do serwera w folderze sendto i kiedy uzyjesz go wysylajac w ten sposob plik na serwer powinien wyskoczyc komunikat o wpisanie hasla i uzytkownia… a jak chcesz to mozesz sprobowac stworzyc jakis folder w folderze sendto i tam zamiescic skroty do wszystkich katalogow na serwerze (moze tak sie da - nie wiem)