Praca dla 17 latka w Poznaniu

(Mila1940) #1

Tak więc mam 17 lat,chodzę do technikum i chciałbym sobie jakoś dorobić. Praca popołudniami bo trzeba przecież pogodzić to ze szkołą. Zna ktoś może jakieś oferty lub sposoby na dorobienie sobie? Dużo nie trzeba wystarczyło by nawet 500zł na tzw rękę oczywiście miesięcznie. Wierzę, że po prostu nie jestem jedyną osobą która chce sobie dorobić

(system) #2

W jakim kierunku się uczysz?

(Kiperek) #3

Możesz spróbować udzielać korepetycji, może 500zł miesięcznie to będziesz miał problem z wyciągnięciem ale przynajmniej praca jest łatwa i przyjemna, przychodzisz do ucznia i tłumaczysz tego mu dla ciebie już banalne rzeczy, minimalny wysiłek umysłowy, a kasa jest :slight_smile:

Pozdrawiam

(Mila1940) #4

Jestem na profilu technik-informatyk. Korepetycje zależy z czego bo sam szóstkowym uczniem nie jestem :P. A co sądzicie o ulotkach? Ile można "zażądać" za sztukę?

(Kiperek) #5

No to się zainteresuj, jesteś w technikum, możesz udzielać korepetycji ludziom z gimnazjum, matematyka, fizyka, język, chemia,... Jest wiele tego, zależy czy uczujesz najlepiej. Skoro dostałeś się do szkoły średniej to jakiś poziom wiedzy powinieneś reprezentować, nie koniecznie ze wszystkiego ale jakiś swój "ulubiony" przedmiot chyba masz??

Pozdrawiam

(Łukasz14) #6

mila1094 , warto zastanowić się nad robieniem stron internetowych lub jakichś grafik na zlecenie :wink:

(Mrylec) #7

Żeby opanować dobrze html'a i css potrzebne ci będzie z pół roku... może i mniej jak się będziesz przykładał do nauki. Za stronkę można brać od 1k - 2,5k ! :smiley: olej ulotki i korepetycje :smiley:

-- Dodane 30.10.2010 (So) 20:35 --

p.s moje koleżanki roznosiły ulotki, i za prawie cały dzień dostawały po 8dych :slight_smile:

(Drobok) #8

Skąd ty to wziąłeś ? Za stronę html i css bez żadnego stażu dostanie max 500zł

2,5 to za php ajax jquery ale wątpię żeby się tego i w rok nauczył ;p

(Mila1940) #9

michaelllo69 A nie ma jakoś właśnie za egzemplarz liczone no chyba, że są mi w stanie zapewnić pracę na 100 godzin miesięcznie to git. Bo tak szczerze wolałbym roznieść w ciągu miesiąca 10 tysięcy ulotek co wg mnie jest możliwe( niewiele osób roznosi nawet 5x więcej) i mieć 500zł w kieszeni niż jednorazowo 80zł. Ogółem właśnie szukam firm które dają od 5gr za sztukę i gdzie można roznieść naprawdę wieeeeeele ulotek a nie, że jeden dzień dostanę te 80zł a później brzydko mówiąc dupa. Wiadomo w dni robocze rozniosę mniej za to w weekendy sobie rano wstanę i mocno nadrobię. Bo tak licząc to wcale tak dużo nie jest do rozniesienia. Zakładając, że w przeciętnej kamienicy jest 10 mieszkań to:

10x5gr=50gr

10 kamienic= 10x10x5gr=5zł

100 kamienic=50zł

1000 kamienic= już 500zł

Dodatkowo mam kom kartę na wszystkie linie więc mogę gdzieś dojechać. Dorwać osiedle gdzie w jednym bloku masz 80 mieszkań nawet to ulotki schodzą jak woda i jest ładny zarobek. No bo taki blok to masz:

80x5gr=4zł

Nie mówcie tylko, że się nie da bo jak człowiek chce sobie zarobić to wszystko się da tylko trzeba chcieć.

Zresztą cytat z jednego forum

"Kiedyś z dziewczyna roznosiłem ulotki milenum banku, na ulotkach był wpisany nr. osby roznoszącej ulotki i jak delikwent poazał ulotke w banku dostawało sie dodatkowo prowizje w banku za to ,że klient wzią pozyczke, miesięcznie płacili okolo tysiaka miesięcznie na rękę za roznoszenie 2 razy w tygodniu przez jakieś 3-4 godziny więc całkiem nieźle."

(Mrylec) #10

No niby tak, ale oni nie mają pewności że ty jesteś pracuś tylko leń. Możesz z tych 10tyś, 2 tysiące wywalić do kosza, i rozdawać jednej osobie po 15ulotek. Czasami lubią wysyłać kogoś w miejsca gdzie roznosiłeś ulotki i sprawdzać czy na prawdę są te ulotki w tych miejscach, bo jednocześnie mogłeś wywalić to wszystko do kosza i powiedzieć ze rozniosłeś... Mówimy o ulotkach a moi kumple roznosili też gazety z kauflanda. Rozwozili skuterami, tylko że po wsiach. Kumpel rozwoził po 3 wsiach i miał te 100zł z czego musiał odjąć sobie za paliwo.

(Karol Glonek) #11

mc donald i sie nie śmiejcie bo to jest 5zł za godzinę czyli od np 16:00 do 20:00 to 4 godziny czyli 20 zł i 20zł razy 26dni to masz 520 zł