Praca dziennikarza - pytania


(system) #1

Witam. Chciałbym zostać dziennikarzem, ponieważ wg. mnie taka praca daje nie tylko pieniądze ale i możliwość rozwoju tzn. człowiek jest bardziej obyty w świecie, przeprowadzając wywiady, rozmowy czy przygotowując reportaże więcej wie o pewnych sytuacjach, ma taki "otwarty umysł". Poza tym można poznać ciekawych ludzi smile.png


(lordjahu) #2
  1. To zależy jakiego typu reportaż przeprowadza i od rozporządzenia stacji/szefa. Jeśli chodzi o reportaż do kamery to trzeba wyglądać schludnie, ale o tym będziesz myślał jak liźniesz dziennikarstwo pisane - od czegoś musisz zacząć. 

 

  1. Czasami szukają dziennikarzy z aparycją i wsadzają ich przed kamerę by się wykazali i dzięki temu rodzą się przyszli prowadzący. Niestety rzeczywistość jest bardziej okrutna i bardzo mało osób dostąpi tego zaszczytu. Jeśli Ci się uda to dostaniesz posadę w lokalnej telewizji, ale wpierw będziesz musiał nauczyć się mówić zwięźle i na temat.

 

  1. Jeśli otrzymasz propozycję pracy dziennikarza w innym kraju / województwie, to tak - wszystko odbywać się będzie drogą internetowo-telefoniczną.