Praca na 2 PC'tach jednocześnie

(Derelion) #1

Witam

Nie wiedziałem dokładnie gdzie umieścić ten wpis dlatego wylądował on tutaj. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość aby zrobić coś takiego, że, mam komputer stacjonarny i laptopa. Zawsze pracuję na stacjonarnym i zawsze po wykonywaniu jakiś tam czynności muszę je kopiować na laptopa. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość taka, że uruchomiłbym laptopa, pobierał z niego dane w czasie rzeczywistym ale pracował na stacjonarnym i wszystko to co bym robił zapisywało by się na laptopie.

Architektura systemowa tych dwóch komputerów to system operacyjny MS Windows XP HE SP3.

Dziękuję

Freelance graphic desgner

(Ziooomvip) #2

Jest taka możliwość. Musisz stworzyć swoją małą sieć w domu. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 ... Windows+XP

(Derelion) #3

To już mam zrobione od dawna.

Tylko teraz inna kwestia. Jak zrobić, tzn. udostępnić pliki aby była możliwość przez sieć ich edytowania, zapisywania etc. ale tylko w obrębie mojej sieci domowej? Chodzi mi o to aby pliki były dostępne tylko w mojej sieci, a jak bede w szkole z notebookiem i wepnę się do sieci to nie będą dostępne.

Freelance graphic desgner

(Remidas83) #4

Myślę, że wystarczy jeśli klikając prawym na danym folderze w opcjach "Udostępnianie i zabezpieczenia" określisz użytkowników którzy mają mieć dostęp do danych katalogów i lokalizację tych użytkowników czyli w Twoim przypadku sieć domową.