Praca na plikach z ubuntu przez windowsa w virtualboxie


(antiferno) #1

hehe ciężki temat :stuck_out_tongue:

Ale już wyjaśniam o co mi chodzi - mam pliki na dysku /mp3/ i chciałbym je edytować przez windowsowy program bez ciągłego kopiowania (tak wiem na wine też chodzi ale troche topornie i stwierdziłem że by mi było wygodniej ) ustawiłem foldery wspoldzielone w virtualboxie, udostępniłem foldery z plikami dla sieci , dałem full uprawnienia i wywala pod windowsem błąd że nie można zapisać pliku... dałoby sie to jakoś zrobić czy to niemożliwe ?


(adao1003) #2

przez jaki program chciałeś edytować???


(dragonn) #3

Z tymi dyskami w Vbox jest mały problem, ja jak np. chciałem uruchomić bezpośrednio z tego dysku to nie chciał się włączyć, dopiero po skopiowaniu pliku na dysk XP ruszyło, u ciebie może być podobny problem. Możesz normalnie usuwać dodawać pliki, czy zmieniać ich nazwę w tym dysku?


(antiferno) #4

edytować tagi mp3tagiem :wink: działa pod playonlinux ale troche dziwnie , stwierdziłem że skoro mam wsadzonego windowsa w VB to czemu by nie spróbować , dałoby sie jakoś bez kopiowania ?


(marcin82) #5

@antiferno

Wypróbuj program Easytag - nie będą potrzebne zabawy z VBox i mp3tag - bardzo dobry program.


(dragonn) #6

Hmmm, a dlaczego nie spróbujesz Audio Tag Tool (inaczej tagtool), jest dostępnym natywnie pod Linuksa, nie wiem jakiej dystrybucji używasz, ale w ubuntu, debianie i arch jest w repo, pewnie w innych też.


(antiferno) #7

No nawet całkiem przyzwoity jest , zalezalo mi na sciaganiu bazy z musicbrainza , musicbrainz pickard jakoś smiesznie te labumy dopasowuje :confused: ...

Dobra to w sumie załatwione...dzięki, a tak na przyszłość to jest jakiś sposób żeby działać przez VB z jakimś programem bez kopiowania ?: D

-- Dodane 15.03.2011 (Wt) 22:07 --

emm dziwny tem program zaznaczam wszystkie mp3 na liscie wpisuje artyste i zmieniło tylko w 1 i ostatnim utworze ...


(marcin82) #8

Zaznacz wszystkie z danego albumu, wpisz artystę i po prawej stronie zaznacz taką kropkę [\*] - po najechaniu na to pole wskaźnikiem pojawia się podpowiedź, że "ustawia to nazwę artysty wszystkim zaznaczonym utworom".