Praca na wirtualnym systemie


(system) #1

Witam, mam do was takie pytanie, iż posiadam oryginalnego Windows Vista oraz Windows XP mam na komputerze zainstalowanego Windows Vista, a na wirtualnej maszynie windows xp i teraz nie wiem czy wszystko robić na XP czy na Vista?


(Krzysztof C.) #2

Rób na czym chcesz


(Agatonster) #3

Matevos6 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(hevet) #4

Co Ty za dziwne pytania zadajesz. Sam zdecyduj na czym lepiej Ci się pracuje.


(roobal) #5

Jeśli coś Ci nie działa na Viście, w co wątpię, to rób to na XP. Na XP możesz równie dobrze robić różne eksperymenty, jak np. testy antywirusów czy innych programów.

Pozdrawiam!


(andrzej928) #6

Dokładnie tak.

Tylko jednak nie było by Ci lepiej zainstalować visty i xp na kompie normalnie ?

Bo moim zdanie by było to lepsze i przy uruchamianiu wybierać system.

Chyba że masz mało pojemny dysk.

z resztą sam się już zamotałem ;/


(roobal) #7

Zależy od wykorzystania systemu, bo jeśli by korzystał tak jak pisałem, tylko z programów, które nie działają na Viście albo by testował no to nie ma sensu się przełączać między systemami, bo w ten sposób ma wszystko pod ręką. Gdy chce używać XP to włącza po prostu WM i działa i przy okazji czynności codziennego użytku wykonuje na systemie głównym (gospodarzu), czyli na Viście :slight_smile:

Pojemność dysku w obu przypadkach nie ma znaczenia, ponieważ ten wirtualny dysk musi być również gdziesz przechowywany, gdyby był przechowywany w pamięci RAM to by musiał instalować ikspeka za każdym razem, więc wirtualny dysk musi być zapisany w postaci pliku na dysku fizycznym. W tym wypadku to czy ikspek będzie zainstalowany na dysku fizycznym czy na wirualnym i tak zajmie tą samą powierzchnię dyskową dysku fizycznego, bo wtedy plik wirtualnego dysku zajmie tą powierzchnię :slight_smile:

Lekko ale już wieczór jest :wink:

Pozdrawiam!


(system) #8

ja być radził na xp mój kolega ma viste komp mu się włącza 20 min i się po 4 programach zmula :frowning: ja mam windowsa 7 i włączyłem 27 i się nie zmulił jest super jest 7 :slight_smile: