Praca na wirtualnym systemie

Witam, mam do was takie pytanie, iż posiadam oryginalnego Windows Vista oraz Windows XP mam na komputerze zainstalowanego Windows Vista, a na wirtualnej maszynie windows xp i teraz nie wiem czy wszystko robić na XP czy na Vista?

Rób na czym chcesz

Matevos6 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Co Ty za dziwne pytania zadajesz. Sam zdecyduj na czym lepiej Ci się pracuje.

Jeśli coś Ci nie działa na Viście, w co wątpię, to rób to na XP. Na XP możesz równie dobrze robić różne eksperymenty, jak np. testy antywirusów czy innych programów.

Pozdrawiam!

Dokładnie tak.

Tylko jednak nie było by Ci lepiej zainstalować visty i xp na kompie normalnie ?

Bo moim zdanie by było to lepsze i przy uruchamianiu wybierać system.

Chyba że masz mało pojemny dysk.

z resztą sam się już zamotałem ;/

Zależy od wykorzystania systemu, bo jeśli by korzystał tak jak pisałem, tylko z programów, które nie działają na Viście albo by testował no to nie ma sensu się przełączać między systemami, bo w ten sposób ma wszystko pod ręką. Gdy chce używać XP to włącza po prostu WM i działa i przy okazji czynności codziennego użytku wykonuje na systemie głównym (gospodarzu), czyli na Viście :slight_smile:

Pojemność dysku w obu przypadkach nie ma znaczenia, ponieważ ten wirtualny dysk musi być również gdziesz przechowywany, gdyby był przechowywany w pamięci RAM to by musiał instalować ikspeka za każdym razem, więc wirtualny dysk musi być zapisany w postaci pliku na dysku fizycznym. W tym wypadku to czy ikspek będzie zainstalowany na dysku fizycznym czy na wirualnym i tak zajmie tą samą powierzchnię dyskową dysku fizycznego, bo wtedy plik wirtualnego dysku zajmie tą powierzchnię :slight_smile:

Lekko ale już wieczór jest :wink:

Pozdrawiam!

ja być radził na xp mój kolega ma viste komp mu się włącza 20 min i się po 4 programach zmula :frowning: ja mam windowsa 7 i włączyłem 27 i się nie zmulił jest super jest 7 :slight_smile: