Praca po liceum na miesiąc czy dwa

Po LO chciałbym pójść do jakieś dorywczej pracy, coby dorobić sobie na wyjazd z kumplami. Oczywiście chodzi o jakieś ulotki czy pracę na budowie czy w magazynie, czyli typowe prace dla człowieka bez doświadczenia. Pytanie, czy ktoś zatrudni mnie na miesiąc albo dwa, bo tyle zamierzam robić. Czy jak się ma umowę-zlecenie to można mieć pracę na tyle, ile jest w umowie i nie więcej?

 

Jak to dokładnie jest, bo nie jestem pewny. Z góry dzięki za porady i wyjaśnienia smile.png

Powiedz jeszcze czy mieszkasz w mieście czy na wsi oraz z jakich okolic jesteś?

Kraków. Mieszkam w mieście, na osiedlu :slight_smile: Ale jakie to ma znaczenie?

Ja mieszkam w Gdańsku. Pochodzę z Chojnic. Różnica w wielkości samych miast oraz w liczebności ludności ogromna. W moim rodzinnym mieście w ciągu miesiąca nie ma tylu ofert pracy ile jest w Gdańsku w ciągu jednego dnia. Młody człowiek znajdzie teraz pracę w ciągu paru godzin. Bo kwestia dorobienia sobie, szczególnie w okresie letnim, nie jest problemem. Przejrzyj sobie strony związane z Krakowem, nie znam żadnych, więc musisz sobie znaleźć. Na takiej stronie znajdź zakładkę ‘Ogłoszenia’, ‘Praca’ itp. Na pewno szybko coś znajdziesz. Jeśli masz więcej czasu na szukanie, to poświęć go na znalezienie czegoś lepszego. Możesz znaleźć coś za 6.50zł w ciągu paru minut lub za 10zł, ale będziesz musiał chwilę poszukać. Ja np. dorabiałem w firmie ochroniarskiej na magazynie za 7.80zł. Dobra, choć trochę męcząca praca, a w ochronie dostajesz od ręki taką robotę. Możliwości jest znacznie więcej. Szczególnie w takich dużych miastach.

Tak jak już Aestumatio powiedział, różnica w wielkości miasta ma znaczenie, ja pochodzę z Tucholi, a mieszkam obecnie w Toruniu, gdzie studiuję i miejsc pracy jest nieporównywalnie więcej. Warto rozejrzeć się na znanym portalu ogłoszeń lokalnych, na pewno coś znajdziesz. Co do umowy zlecenia to z reguły jest na jakiś konkretny okres, jak długi to czas to już musisz dogadać z ewentualnym pracodawcą.

jak masz umowę na miesiąc to kolejnej podpisywać nie musisz no bo z jakiej racji, 

 

Jeśli Kraków to nawet idź do McDonalds, KFC etc cały czas chyba potrzebują, szczególnie w wakacje, ale nie przyznawaj się lepiej że tylko na miesiąc chcesz lub dwa miesiące, ale pamiętaj o okresie wypowiedzenia, 2tygodnie zapewne

Powodzenia :wink: