Praca w Google- czym się zainteresować?

Witam

na razie jestem uczniem 3 gimnazjum. Obejrzałem jakiś czas temu film o Google i strasznie przypadło mi to do gustu. Chciałbym kiedyś u nich pracować(ewentualnie coś podobnego). Zaznaczone było że doceniają indywidualne cechy, zainteresowania i osiągnięcia. Co bym chciał tam robić? a no to trudne pytanie, myślę że coś w stylu odpowiadania na zagadnienia techniczne, praca z ludźmi itp. Nie chciał bym siedzieć 8h przed pc i wracać do domu. Moje zainteresowania to informatyka(sieci, Linux) i elektronika. Mógłby mi ktoś powiedzieć jaką szkołę (profil itp) wybrać aby mieć szansę na prace w takiej branży? prosiłbym też o wskazówki czego się uczyć i co może się przydać…

zapewne chodzi Ci o liceum. musisz iść na liceum informatyczne. pamietaj jednak ze w tym kierunku musisz być dobry z fizyki, matematyki i tego typow przedmiotow, bo programowanie opiera sie wlasnie na matematyce

pozdrawiam :wink:

Ja bym Ci radził iść do technikum z profilem informatycznym = masz dyplom technika informatyka

Tak poza tym polecam poczytać :

http://blog.eldoras.com/2008/02/19/rozm … -w-google/

http://blog.eldoras.com/2008/03/13/drug … -z-google/

Może trochę stare ale jednak :]

co do szkoły po gimnazjum to myślałem o technikum elektronicznym+profil coś o Linuksie(niestety u mnie nie ma więc chyba sieci komputerowe albo mikroprocesory). Zanim zaciekawiły mnie Google myślałem coś o przesyle energii itp. Jednak może i dobrze płacą ale to chyba nudne zajęcie. Co do informatyki to wydaje mi się że ciężko bedzie o pracę w tym zawodzie. co o tym sądzicie?

p.s Jest wielu pseudoinformatyków( 4 lata technikum i nie umie projektora podłączyć…) którzy nie mają pojecia o tym co robią…

A jest gdziekolwiek :stuck_out_tongue:

Jak już to systemy operacyjne (choć i w to wątpię).

No tak, jeszcze praktycznie nic nie wiesz na temat, a już wyciągasz wnioski.

To się zdecyduj czy realizujesz swoje marzenia, czy pójdziesz tam gdzie o robotę łatwo.

Uzyskanie pracy elitarnej firmie to nie tylko nauka w szkole, czy na studiach. Przed Tobą cała masa tzw samokształcenia i pracy nad sobą i swoimi umiejętnościami. Będziesz musiał się wykazać praktyką i umiejętnościami ( o bardzo dobrej umiejętności posługiwania się j. angielskim nie wspomnę).

No tak, wyczytałeś na forum i teraz powtarzasz :stuck_out_tongue:

a powiedz mi jaki ma sens iść na studia które lubie jak po nich nie ma prawie żadnych perspektyw? Jak pisałem wcześniej moje zainteresowania to nie tylko informatyka ale też elektronika, jednak nie bardzo wiem co mógłbym robić w tym zawodzie.

doskonale o tym wiem. Wiem niestety też że z tego wszystkiego co wymieniłeś najgorzej było by z angielskim…

masz w połowie racje. Tzn. powtarzam się ale nie wyczytałem tylko sam napisałem w innym wątku:P

Dodane 19.09.2009 (So) 11:23

mam jeszcze jedno pytanie, który z kierunków miałby więcej o wolnym oprogramowaniu, Linuksie itp. Chodzi mi o coś pod kątem czegoś w stylu NASK

ZAWÓD - TECHNIK ELEKTRONIK

specjalizacje:

* sieci komputerowe

* automatyka przemysłowa

* cyfrowa obróbka audio i video

* grafika komputerowa

* programowanie mikroprocesorów i programowanie obiektowe

ZAWÓD - TECHNIK INFORMATYK

specjalizacje:

* aplikacje internetowe

* grafika komputerowa

* programowanie aplikacji użytkowych

* systemy zarządzania bazami danych

* administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi

A i o ile to możliwe to prosiłbym o info co w praktyce robi się np na kierunku sieci komputerowe. Dodam że teraz już kompletnie nie wiem co wybrać…

Zależy mi na tym żeby lekcje informatyki były lekcjami, pisanie stron, programów i więcej a nie zabawa z officem. Strona www interesującej mnie szkoły http://www.elektronik.rzeszow.pl/

edit: to jak pomoże mi ktoś?