Praca w Japonii


(system) #1

dobrze


(MaRa) #2

Bardzo źle.

To dosyć hermetyczny kraj i specyficzne zwyczaje. Na pewno potrzebna będzie wiza i pozwolenie na pracę. A o pozwolenie trudno się ubiegać, chyba że ktoś jest specjalistą, którego szukają i nie mają na miejscu.

Oraz ogromne koszty życia. Tokio jest jednym z najdroższych miast świata - Japończycy ściskają się w pokoikach, przy których nasze bloki wydają się apartamentowcami. Jeszcze płacą za to 60% pensji (opłaty plus koszty kredytu na 50 lat).


(klopas) #3

dokładnie, bez ich znania można wpaść w kłopoty... tam nawet kible mają inne (dziura w ziemi xD ) no i ukłony to nie bliżej niż te 50cm i parę innych szczegółów ale bardzo ważnych... no i przywyknij do spania na podłodze :wink:


(Tokyoball) #4

Widać że nic nie wiesz o tym kraju, jak byś wiedział to nie pytał byś o taką rzecz na tym forum. Powiem krótko, Anglia to to nie jest. Sorry no bonus.

Gokouun o inorimasu


(Danielm86) #5

no i praca po 16h. :o

Nic tylko harakiri :smiley:


(Rysiek65) #6

To najpierw staraj się o pracę żeby dostać wizę

a potem staraj się o wizę żeby dostać pozwolenie o pracę.


(Pawbrotm) #7

A ja myślałem, że takie rzeczy to tylko w Polsce. :lol:


(rad @ interia.pl) #8

A znasz japoński ?

Jest tam polonia, moze oni Ci doradzą


(Che Pper) #9

Znajomy mieszka w Japonii 15 lat. Ostatnio go pytałem jak jest z robotą (czy ciężko znaleźć itd.). Powiedział że roboty jest pełno nawet jak zna się tylko angielski więc większego problemu ze znalezieniem nie ma. Z wizami jest śmiesznie. Żeby pracować w Japonii trzeba mieć wizę pracowniczą a żeby ją dostać trzeba najpierw znaleźć pracę i mieć na to jakiś papierek wystawiony przez przyszłego pracodawcę. Na podstawie takiego papierka (tego nie jestem pewien ale to raczej chodzi o umowę) dostaje się wspaniałą wizę. Uwaga nie dostanie się wizy pracowniczej jak się przebywa na terenie Japonii w celach turystycznych i przypadkiem znalazło się tam pracę :wink: trzeba najpierw wrócić do ojczyzny i dopiero załatwiać sobie wizę.


(lukasz_n) #10

Z tego co się orientuje, to jest to specyficzny kraj, zwyczaje, kultura itp. Co do języka to angielski-> PERFEKCYJNIE!


(rad @ interia.pl) #11

A na razie możesz sobie pochodzić po Tokyo przez net;

http://www.youtube.com/results?search_t ... s=19&uni=3

Poczytaj też polską gazetę w Japonii;

http://www.gazeta.jp