Praca w Mc Donald's

Witam!

Czy ktoś z was kiedyś pracował tam? Jak się wam pracowało? Ile można zarobić? Ogólnie rzecz biorąc, jakie są wasze wrażenia??

Kolega tam pracuje ale o szczegółach nic nie wiem :slight_smile: Wiem tylko że podczas pracy cały czas się stoi na nogach i chodzi w tą i spowrotem przez 7 godz. :mrgreen:

Moja kolezanka pracuje, w McD’s w jednym w krakowskich hipermarketów, noi jak tak czasem bywam to ruch ma nonstop :expressionless:

ale rowniez nie mialem okazji z nia gadac :wink:

Miałem okazje być w Mc’Donald’ oczywiście na zapleczu.Nie jest tak jak się mówi czasem dla żartu że kotlety są z kota a sałata rośnie 2 godziny.

Naprawdę to jest czyściej niż w nie jednej restauracji, stołówce czy barze.

Pracować trzeba, ale gdzie nie trzeba pracować?

O ile się nie myle to zarabiają tam coś koło 7 zł./h minus podatek ale nie jestem pewien (nie pamiętam).

Mają tam przerwy w czasie której mogą zapalić, zjeść, a nawet obejrzeć telewizje w specjalnym pokoju przeznaczonym na odpoczynek.

Każdy kto tam pracuje ma kartę dzięki której “zaznacza” na czytniku od której zaczał pracę.

Jak sobie jeszcze co przypomne to napisze.

ja tam bym się wściekł, szczególnie jak by przyjechała do McDonald’s wycieczka brzdąców…

ogólnie praca dość stresująca :wink: bo tyle smakołyków dookoła, ten zapach, a nic tknąć nie można :stuck_out_tongue:

Chyba chciałeś powiedzieć chemii. :lol:

Np lody tam się robi z proszku :stuck_out_tongue:

Każdy lubi co innego :stuck_out_tongue:

doba praca - tylko troche po naogach daje - 5 godzin roboty non stop - 15 niut przerwy i potem kolejne 3 godziny! :smiley: ogolnie - duza satsfakcja! Polecam

heheh satysfakcja z czego?

Kiedys ogladałem programik, nt. McD’s i okazuje sie przecietny amerykanin nie jada w domu, a pozatym jest % mieszkancow usa, ktorzy predzej powiedza cennik McD’a nizeli hymn narodowy ;>

jeśli miałbym powiedzieć cały hymn polski to również miałbym malutki problem.

A to żę w MCDonald’s jadam bardzo często jak tylko mam okazję, nie znaczy że od razu znam cały ich cennik (chociaż akurat w polsce to nie jest wielki problem - nie mają wielkiego wyboru)

Pracuje sie ciężko marnie płacą a do tego jesteś zwykłym pomiataczem raz robisz koanapki przez 3 godziny raz sprzątasz ogólnie jesteś jeleniem to tyle ode mnie :!:

Pozdr

Powiedzmy praca trwa 10 godzin,czyli dziennie 70 zł. x 30 dni= 2100 zł. miesięcznie.Po odliczeniu podatku zostaje co najmniej 1900 zł. Więc z płacą nie jest tak źle :slight_smile:

Zebyś się nie zdziwił :lol:

Nie liczysz ubezpieczeń i innych składek, pracujesz na zmiany i nie codziennie i tak dalej (więcej nie bede wymieniał).

Typowa praca na przetrzymanie, bądź żeby dorobić na wakacje lub do czesnego na studia.

Jak dostaniesz 800 zł za taką pracę to i tak bardzo dobrze.

kiedys w tramwaju słyszałem że jeden koles który tam pracuje dostaje 2,5 zł za godzine - więc to są marne pieniądze - ale jak trzeba pracować to zawsze

A tak naprawdę, to średnia miesięczna wynosi 180 godzin.

Być może zdarzy się więcej, ale na to nie możesz liczyć.

Jeżeli więc pracujesz na pełnym etacie, to, po odliczeniu składek

dostajesz “na rękę” ok. 61% pensji brutto ( strącenia obejmują

podatek oraz obowiązkowe składki na ZUS ).

A to oznacza, że na rękę dostaniesz 180 h. X 7 zł. X 61% = 769 zł

Dlatego wg. mnie ta robota dobra jest dla studentów (czesne) i osób które chcą zarobić na wakacje troche grosza, by tam robić na stałe to nieźle trzeba się narobić - czysty wyzysk za marną płacę i tyle.