Praca w serwisie komputerowym


(Emugly) #1

Czy jest możliwość załapania się do pracy w serwisie komuterowym zaraz po ukończeniu LO, bez doswiadczenia na papierkach? Doświadczenie mam ale to bardziej pomoc znajomym (nie udokumentowana), znam się w miarę na rzeczy - kwestia czy w ogole jest sens probowac (nie mam kontaktow w tym biznesie).

A moze warto na wlasna renke rozkrecic taki maly biznes (nie koniecznie od razu zakladac firme) ale rozreklamowac sie, strona http://www., dobra opinia itd.?

Piszcie swoje uwagi również, może cosik z doswiadczenia...


(Azpr) #2

sens jest... i jak pokazesz ze jestes dobry to moga Cie przyjac... :wink:

a z tym rozkreceniem biznesu to o co Ci dokaldniej chodzi... ?


(Krzys299) #3

Z rozkręcaniem biznesu na początek możesz spróbowac na allegro,możesz sprzedawać itd. Jeśli wszystko będzie dobrze szło,zbyt towarów będzie duży to w przyszłości możesz założyć taki serwis.


(Emugly) #4

No bo nie wiem czy mam szanse w takim serwisie, a w końcu można na własną reke rozkrecic pogotowie komputerowe. Tylko też nie wiem czy to ma większy sens i będzie opłacalne, dlatego pytam Was, może ktoś próbował albo zna takie przypadki.

@Duda Może źle się sprecyzowałem to ma być tylko pogotowie komputerowe. Czyli naprawianie sprzetu, wirusy, oprogramowanie, z czasem tworzenie stron internetowych itd.


(Boner3773) #5

hmm zaraz po LO mówisz? :roll:

no nie wiem :expressionless: można zawsze spróbować..

a, mały biznes zależy czy w twojej miejscowości są już takie punkty...jeśli tak i to w pobliżu to może być gorzej ;\


(Szkudlarek) #6

Oczywiście, że można - jak się coś bardzo chce to wszystko można - a jak jesteś w tym naprawde dobry i udowodnisz to pracodawcy to nie będziesz miał żadnych praktycznie problemów ze znalezieniem pracy w takim serwisie - ja sam podjąłem taka prace zaraz po zakończeniu technikum - a potem pracodawca okazał się na tyle wyrozumiały, że z czasem sam dokładał mi do studiów zaocznych :slight_smile:

dodam tylko od siebie jeszcze, że im prędzej zaczniesz zajmować się informatyką zawodowo - tym tylko lepiej dla Ciebie :slight_smile: dzięki temu zawsze będziesz miał stycznośc z nowościami informatycznymi :slight_smile:


(Emugly) #7

Kobziarz no właśnie ale skończyłeś technikum czyli miałeś wiedze sprecyzowaną na dany kierunek, a po LO? Ja jestem świadom tego że moja wiedza jest ogólna (czyli można rzec żadna), ale chcę coś znaleźć i w sumie dobrze by było aby w tym sektorze (bo się na tym najlepiej znam i lubię to robić).

A jeszcze jedno jak pracujecie (pracowaliście) - dojerzdżacie do klienta czy na miejscu?


(system) #8

Pogotowie komputerowe zawsze dojeżdża do klienta na własną rękę.