Praca w sklepie komputerowym

(Tommekx) #1

Niedawno znalazłem oferte pracy w sklepie komputerowym. Wymagania postawione przez pracodawce spełniam. Chcialbym się dowiedzieć o co najczęściej pytają pracodawcy i jak się najlepiej zaprezentować.

(Wigrus1) #2

Tommekx chyba najlepiej zaprezentuj swoją wiedzę w praktyce.

A tak nawiasem, jakie są wymagania?

(Tommekx) #3

-conajmniej średnie wykształcenie

-kompetentność

-szybkośc nawiązywania kontaktów

-ogólne wiedza na temat komputerów

-prawo jazdy kat. B

i jeszcza kilka punktów, które wyleciały mi z głowy

(Wigrus1) #4

właśnie o to mi najbardziej chodziło, na jakim poziomie ma być ta wiedza.

(Tommekx) #5

Sam bym to chciał wiedzieć :?

(B Ucze K) #6

Witam,

Na początek pracodawca zapyta Cię o znajomości komputera i czy potrafisz wyjaśnić klientowi co to np. co oznaczają na nagrywarkach oznaczenia 40x 24x 42x, lub czym się rożni dvd- od dvd+. Umiejętność dobierania podzespołów. Takie rzeczy o które najczęściej się udzie pytają którzy nie znają się na komputerach.

(fiesta) #7

To idź do pracodawcy i się spytaj. Wróżek na etacie nie ma na forum 8)

(adam9870) #8

Skoro to będzie sklep komputerowy to pewnie są tam sprzedawane różne podzespoły itp. Więc powinienneś umieć dobrze dobierać sprzęt do siebie, znać się na nim, umieć komputer obsługiwać itp. Jeżeli w sklepie tym jest także sprzedawane oprogramowanie to myślę, że powinienneś w miarę się orientować do czego jest dany program, prównać dwa programy dla klienta jeżeli o to spyta, główne cechy programów itd.

Myślę, że jeżeli to sklep komputerowy to nikt nie będzie od Ciebie wymagał np. umiejętności programowania w C++ lub czegoś podobnego tylko tego co napisałem wyżej :?

Najlepiej właśnie tak zrób. Bo potem podczas pracy może się okazać, że o czymś nie wiedziałeś a tego nie wiesz czy coś. A tak to najlepiej spytać.

(Lukaszxp) #9

Pewnie wiedza bardziej z działu Hardware :? :?