Praca w sklepie komputerowym

Niedawno znalazłem oferte pracy w sklepie komputerowym. Wymagania postawione przez pracodawce spełniam. Chcialbym się dowiedzieć o co najczęściej pytają pracodawcy i jak się najlepiej zaprezentować.

Tommekx chyba najlepiej zaprezentuj swoją wiedzę w praktyce.

A tak nawiasem, jakie są wymagania?

-conajmniej średnie wykształcenie

-kompetentność

-szybkośc nawiązywania kontaktów

-ogólne wiedza na temat komputerów

-prawo jazdy kat. B

i jeszcza kilka punktów, które wyleciały mi z głowy

właśnie o to mi najbardziej chodziło, na jakim poziomie ma być ta wiedza.

Sam bym to chciał wiedzieć :?

Witam,

Na początek pracodawca zapyta Cię o znajomości komputera i czy potrafisz wyjaśnić klientowi co to np. co oznaczają na nagrywarkach oznaczenia 40x 24x 42x, lub czym się rożni dvd- od dvd+. Umiejętność dobierania podzespołów. Takie rzeczy o które najczęściej się udzie pytają którzy nie znają się na komputerach.

To idź do pracodawcy i się spytaj. Wróżek na etacie nie ma na forum 8)

Skoro to będzie sklep komputerowy to pewnie są tam sprzedawane różne podzespoły itp. Więc powinienneś umieć dobrze dobierać sprzęt do siebie, znać się na nim, umieć komputer obsługiwać itp. Jeżeli w sklepie tym jest także sprzedawane oprogramowanie to myślę, że powinienneś w miarę się orientować do czego jest dany program, prównać dwa programy dla klienta jeżeli o to spyta, główne cechy programów itd.

Myślę, że jeżeli to sklep komputerowy to nikt nie będzie od Ciebie wymagał np. umiejętności programowania w C++ lub czegoś podobnego tylko tego co napisałem wyżej :?

Najlepiej właśnie tak zrób. Bo potem podczas pracy może się okazać, że o czymś nie wiedziałeś a tego nie wiesz czy coś. A tak to najlepiej spytać.

Pewnie wiedza bardziej z działu Hardware :? :?