Prąd a modem i router

(Mateua) #1

pytanie moze banal ale...

mam taki zestaw

• modem motorola od IPS (kablówka)

• router rozsylajacy bezprzewodowo internet po domostwie

leza sobie i mrugaja swiatelkami - i tak mrugaja noc i dzien i noc i dzien ... i zjadaja waty pradu - a ja za to zaplace - no wlasnie czy ktos mi powie ile

czy te urzadzenia mozna wylaczac z pradu dla szacunku dla energii,

W modemie mam standby - i go uzywam nic mi sie z polaczeniem nie dzieje) nie wiem czy mozna wylaczac router (dlink 614+)

a co w sytuacji gdy musze cos poprzestawiac z gniazdkami wtyczkami itp. czy wylaczenie zasilaczy od obu urzadzen spowoduje ze zapomna wszystkie ustawienia?

(fiesta) #2

Jezeli masz pewnosc ze nikt z domowników nie bedzie korzystał z internetu możesz spokojnie obydwa urządzenia wyłaczyć i właczyc ponownie kiedy dostęp do internetu bedzie potrzebny.

IMHO zarówno modem jak i switch bezprzewodowy pobieraja tak mało energii że numer z wyłączaniem jest bez sensu.

8)

(Rast6) #3

Do pomiaru poboru energii służą takie urządzenia:

http://allegro.pl/search.php?string=mie ... =1&order=p

(Airborn) #4

w większości tam występujących 'urządzeń' błąd jakim obdarzone będą pomiary będzie większy od samego pomiaru

dokładnie, zwłaszcza, że pobór mocy podczas uruchamiania urządzenia może być znacznie większy niż pobór pracy w tzw. standbay'u nawet długo trwającym.

(Mateua) #5

fiesta - bardzo ladna torebka javascript:emoticon(':shock:')

Shocked

czyli bede robil tak ze modem moge przelaczac na standby a router bede mial na stale podlaczony

i rozumiem ze jak przyjda swieta i zona wpadnie na to zeby posprzatac naroznik - klebowisko kabli i poodlacza sprzety to nie zrujnuje konfiguracji

czy moze otoczyc naroznik tasma ochronna i alarmem javascript:emoticon(':-D')

Very Happy

(fiesta) #6

Skoro uważasz narożnik za najlepsze miejsce do umieszczenia osprzętu sieciowego w twoim domu. :o

Myśle że Twoja żona jest na tyle inteligentnym stworzeniem że wystarczy jej powiedziec żeby nie ruszała zawartości narożnika.

8)

Ekchmm czy tego dotyczy ten wątek ???

:x