Prąd a restarty komputera

(Krzysio92) #1

Mam pytanie: czy komputer może resetować się przez prąd? Komputer resetuje mi się tylko przy podłączonym internecie. Ze sprzętem mam wszystko w porządku ponieważ był sprawdzany w innym miejscu.Wszystko wskazuje na prąd, ale czy to możliwe? Jeśli to wina prądu czy listwa zasilająca pomoże?

(Maniekz1985) #2

Podaj full konfig kompa, ale imo to wina zasilacza(podaj jego markę, model i moc).

(Krzysio92) #3

konfig: Amd Sempron 3000, 1,5gb ram, GF7300gs, i zasilacz Chieftec 450w. Ale to na pewno nie wina sprzętu bo u

znajomego działał dobrze przez 3h ,a u mnie w domu restartuje się po 20min.

(system) #4

Uszkodzona karta sieciowa na płycie głównej?

(Krzysio92) #5

Ale czy to możliwe że u mnie jest źle a u znajomego nic się nie dzieje.

(system) #6

Dziwne, to coś u ciebie jest nie tak. Modem sprawny na 100% nie przegrzewa się?

(Krasnal666) #7

Jeśli masz wątpliwości do zasilania z sieci elektrycznej zmierz napięcie miernikiem cyfrowym na listwie przeciwprzepięciowej. Powinno wynosić 230 V z tolerancją 5%, czyli od 218.5 V do 241.5 V. Ale stawiałbym na sieć jak napisał bartek46op. Jakiego masz dostawcę/modem/router? W tym innym miejscu podłączałeś internet i jaki?

(Krzysio92) #8

Mój internet to radiówka. Nie mam miernika cyfrowego ani listwy. U znajomego podłączyłem też radiówkę.

(Krasnal666) #9

Na USB czy LAN, to też ważne.

(Krzysio92) #10

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi. Ale kartę sieciową mam podłączoną do wejścia PCI.

Jeszcze jedno restarty występują głównie jak jest włączona gra lub jakiś program( Publisher, Word) a jak jest włączona tylko przeglądarka te restarty występują rzadziej.

(Bartaz10) #11

siema kup listwe i powinno być po sprawie bo też tak miałem pozdro

(system) #12

Urządzenia takie jak komputer powinny być podłączone do specjalnej listwy. :?

(Gen Salvador) #13

tiaa ?

najważniejsze żeby była uziemiona, masz gniazdko z bolcem ??

(klopas) #14

jeśli nie to po dotknięciu kompa można to poczuć :wink:

uziemiona może być po wywaleniu tych 4 podstawek spod spodu ubudowy...

i musi stać na ziemi, nie na biurku itd.

ale to zrób jak nie masz gniazdka z bolcem...

możesz też zrobić coś innego (trudniejszego)

wyłączasz prąd w domu całkowicie i wymieniasz gniazdko na takie z bolcem (trójfazowe chyba)

załączasz prąd i powinno pomóc...

(Krzysio92) #15

Gniazdka nie mam z bolcem. Ale w przedłużaczu mam bolce.

(klopas) #16

no to zrób uziemienie...

BTW. czy komputer (szkielet) kopie prądem?

(Krasnal666) #17

Elektrycy kurza wasza twarz. =D> Dzięki takim radom ktoś kiedyś zginie. Gniazdo "z bolcem" zamontowane tak po prostu nic nie da. Jeśli w domu jest instalacja 2-żyłowa trzeba gniazdo wyzerować. Bierzesz neonówkę (probówkę) i sprawdzasz który przewód "świeci" to jest faza, a następnie podłączasz mostek między bolcem, a przewodem, którym "NIE ŚWIECI" (zerem) kabelkiem min 1.5mm2.

P.S.

Przy zerowaniu może z podkreśleniem na może też być odczuwalne, ale mniej, np. wrażliwszą skórą na przedramieniu, czy twarzy.

Pełne bezpieczeństwo Wasze i sprzętu gwarantuje tylko instalacja 3-żyłowa z zamontowanymi ochronnikami klasy B/C w tablicy głównej i klasy D przy sprzęcie, oraz wykonanie połączeń wyrównawczych wszystkich ciągów wodnych, c.o. i mediów (kablówka, internet, telefon).

Gniazda 3-fazowe mają 5 otworów.

(Krzysio92) #18

Podłączyłem komputer pod gniazdo z bolcem i nic komputer nadal się resetuje.

(Gen Salvador) #19

uziemienie obudowy czy to do biurka czy do podłogi niczego nie da. Standardowe uziemienie to stalowy pręt wbita ziemie na długości przynajmniej metra, kabel wyprowadza się do instalacji elektrycznej. Kysioo , ściągnij obudowę gniazdka i sprawdź czy masz tam 3 przewód, jeśli jest to wymień gniazdko i tam właśnie podłącz bolec, jeśli go tam nie ma to można się poratować podłączając bolec od przewodu zerowego

sprawdź czy w ogóle bolec jest podłączony

Nie muszę chyba dodawać Ze wszystkie te zabiegi powinieneś robić z wyłączonym zasilaniem całego mieszkania :clever:

(system) #20

Najlepiej jeśli się na tym nie znasz zostaw pracę dla elektryka, z prądem nie ma żartów.