Prad w mieszkaniu...prosze o pomoc

witam.mam taki problem,wynajmuje mieszkanie,i umowilam sie z wlascicielem ze bede placic za rachunki co miesiac.i wlasnie dzis obliczyl kwote jaka mam zaplacic za jeden miesiac za prad.za zuzycie 123kw mam zaplacic 152,50zl.wydaje mi sie ze to duzo jak za jeden miesiac.potrafi ktos obliczac te rzeczy??podal ze stawka jest 1,24zli to kwote pomnozyl to co ja mu podalam i i wyszla ta kwota.chcialabym wiedziec czy to jest dobrze,jak mam sama to sobie liczyc??pomozcie i dziekuje za odpowiedzi:)

Witam.

Z tego co widzę to powinno Tobie pomóc.

Pozdrawiam.

http://ciekawnik.pl/poradnik-domowy/351 … isz-za-prd

Ekspertem nie jestem, ale wydaje mi się, że za zużycie 123 kWh powinnaś zapłacić około 60 PLN. Upewnij się, żeby jakiś frajer cię czasem nie doił.

a jak to sie oblicza??zebym wiedziala jak obliczac kolejne misiace dla swoje wiadomosci:) :smiley:

1 kWh = około 40-55 gr. Plus może być opłata stała, raczej nie więcej niż 20 zł. Wszystko zależy od dostawcy i taryfy.

Jaki operator? Stoen, PGE, Enea…

Dla odbiorcy indywidualnego 50-60 gr/kWh + opłaty dystrybucyjne 5-15 zł za miesiąc w zależności od posiadanej taryfy. Ceny brutto. Powinno wyjść do 80 zł. Poinformuj właściciela, że zgodnie z Prawem Energetycznym sprzedaż energii po cenie wyższej niż taryfa operatora sieci dystrybucyjnej wymaga koncesji Urzędu Regulacji Energetyki oraz odprowadzenia akcyzy.

[offtop] Raz się już naciąłem na “cfaniaka” na wyjeździe sylwestrowym. Domek drewniany z ogrzewaniem elektrycznym i własnym podlicznikiem “rumunem”. Okazałem identyfikator i uprawnienia E+D, zamiast 1200 zł za 2 tygodnie zapłaciliśmy niecałe 300 w/g stanu licznika. Pozdrawiam Czarny Dunajec :smiley:

http://optimalenergy.pl/

  • może ostatnio była liczona “średnia” bez Twojej obecności ?

Jeżeli ostatnio i zawsze spisują licznik to płacisz za dużo.

Mój ostatni rachunek 91.04 zł. za 126 kWh /dwie osoby w domu/.

Oprócz taryfy obecnie jest doliczany abonament + podatek + VAT + licznik + dosył linii + jeszcze nie wiadomo co…

Jak obliczyłem to za komuny zapłaciłbym max. 35 zł.

Przedwojenne przysłowie “Nasze kamienice - Wasze ulice” .

Będziemy mieszkać pod mostami :frowning:

Podam Ci jakby to wyglądało u mnie:

Energia elektryczna czynna całodobowa - 123 x 0.27030 = 33,25

DYSTRYBUCJA

Opłata przesyłowa stała - 1 x 2,35 = 2,25

Opłata przesyłowa zmienna całodobowa- 123 x 0,1949 = 23,97

Opłata przejściowa - 1 x 4,50 = 4,50

Opłata abonamentowa - 1 x 1,55 = 1,55

RAZEM: 65,52 x VAT 23% = 80 zł 59 gr.

Pozdrawiam i nie daj się naciągać.

dziekuje wszystkim za pomocne odpowiedzi,juz zglosilam nieprawidlowosci wlasciecielowi,policzy to juz po prawdziwych stawkach:)pozdrawiam