Prąd

jak mam uniknąć sytuacji w której trace efekt swojej pracy bo wyłaczyli prąd, nie mam zasilania awaryjnego a robiłem coś np w paintcie,wordzie czy w jakim kolwiek programie, czy istnieje możliwość zapisania lub odzyskania tego co zrobiłem ?

najbezpieczniej jest co pewien czas zapisywać efekt swojej pracy

a co z odzyskaniem ?

czy proces zapisywania można jakoś zautomatyzować jak np w wordzie?

czy te utracone efekty giną bezpowrotnie ?(co sie dzieje w zakładach pracy które nie maja zasilania awaryjnego a siada zasilanie )

Tak word ma taką opcję, niestety od roku siedzę na OO i nie pamiętam gdzie to się ustawiało :frowning:

tracą dane i kupują UPS’y, albo załatwiają sobie awaryjne :stuck_out_tongue:

a tak poważnie to niektóre programy mają autozapis co ileś tam minut np.: corel, autocad…

ale jeżeli takiej obcji nie ma no to raczej papa i robota od nowa…

nie spotkałem się nigdy z czyms takim aby sam windows czy inny program sam z własnej woli robił kopie swego pliku :roll:

  • w zakładach pracy robi się to trochę inaczej - zwykle kompy pracują jako końcówki w domenie - czyli pliki zapisywane są w katalogach roboczych użytkowników na serwerach domeny, które oczywiście mają porządne UPS-y.

Ponadto w serwerach macieże dyskowe, no i co dzień wieczorkiem robi się backup-y na tasiemki streamera. I jakoś się to kręci.

Pozdr. :smiley: