Prąd

przeczytałem w Komputer Świat że jeśli mamy pod myszką optyczna czarną podkładke to więcej zużywa prądu.Prawda to ? I jeszcze mam takie pytanko co jeszcze może zuzywac więcej prądu od kompa,chodzi mi o takie coś jak myszka :slight_smile:

No bez kitu… Weź mi zrób skana tego tekstu z KŚ, bo jestem go chol… ciekaw :slight_smile:

Zakurzony komputer i większa temperatura we wnętrzu skrzynki powodują wzrost poboru mocy.

Pewnie, że prawda.

Nawet nie wiesz ile zaoszczędziłem po wyrzuceniu czarnej podkładki. :hahaha:

Serio :lol:

eee Przepisz dokłądnie ten text i go wklej bo jakoś niechce mi się wierzyć. :?

Zrób skan tego…

Może to być prawda jednak.

Nie taka duża różnica, ale…

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 959#289959

W granicach błędu statystycznego :?:

A wiemy, że coś jest prawdziwe, fałszywe lub w ujęciu statystycznym :smiley:

Powiedz mi jak do tego doszłeś :stuck_out_tongue: Z tego co mi wiadomo to im większa temperatura tym mniejszy opór, a tym samym mniejszy pobór prądu :stuck_out_tongue:

Killer ma racje :lol:

Cząsteczki kurzu w powietrzu stawiają opór, więc wentylator musi pobrać więcej mocy, aby kręcił się z ustaloną prędkością. 8)

ale ciepłe powietrze jest żadsze i stawia mniejszy opór :stuck_out_tongue:

Panowie Killer i USER - coście robili na fizyce w podstawówce :shock: Przecież każdy uczeń marzący o zdaniu z fizyki wie, że opór metali rośnie wraz z temperaturą…

Już nie wspominając o nadprzewodnikach… Chyba nie powiecie, że uzyskują one swe właściwości w piecu hutniczym :twisted:

"Co ma piernik do wiatraka :?: " W PC-cie prąd płynie w powietrzu, czy w obwodach :?:

:hahaha:

kocham takie tematy :lol:

Ja też :smiley:

Tylko go nie kasujcie, bo to coś w stylu tego hakera, co chciał aby mu potencjalne ofiary firewalle wyłączały :smiley: :smiley:

Laser w myszce to pobór prądu rzędu kilkunastu miliamperów, więc nawet licznik się nie ruszy.

I o co tu kruszyć kopie ???

O samą ideę wzrostu poboru mocy tu chodzi :smiley: (chyba :lol: )

Pawku, zapomniałeś o półprzewodniakch? W półprzewodnikach opór maleje ze wzrostem temperatury. Komputer w większości zbudowany jest właśnie z półprzewodników takich jak krzem. Większość prądu w komputerze pobiera procesor zbudowany właśnie z krzemu :stuck_out_tongue: Nie żebym sie kłucił bo różnica w takich temperaturach jest niewidoczna i zblizona do błędu pomiarowego ale nie pisz, że nic nie robiłem w podstawówce na fizyce :o

PS: tak dla twojej ciekawości to z fizyki na koniec szkoły średniej mam 4 więc nie tak źle :stuck_out_tongue:

Zgadza się, ale nie półprzewodników

Co do tematu to bzdura z tą diodą

Prawda, muszę Cię przeprosić za moje zdanie o podstawówce :bukiet: Troszkę za żywiołowo zareagowałem.

Jednakże ciągle mi tutaj coś nie gra. Zawsze czytałem, że np. procesor, gdy jest cieplejszy potrzebuje do pracy więcej mocy. Jak to wyjaśnić :?:

To zależy pewnie też od procesora, ale czytałem kiedyś że w intelach żeby uniknąc przegrzania stosuje się zabezpieczenie w postaci automatycznego obniżania taktowania za czym idzie mniejsze wydzielanie ciepła co jest równe mniejszemu poborowi prądu. Kiedyś na http://www.tomshardware.pl widziałem taki filmik ze zdejmowaniem radiatorów z pracujących pełną parą procesorów i właśnie dzięki temu intele przetrwały a AMD sie popaliły

No mówiłem, że gdzieś mi sie obiło o uszy, że czarna podkładka więcej prądu zżzera. Więc widzę, że nie tylo ja o tym słyszałem. Po topiku który założylem i waszych podpowiedziach zdecydowałem sie na upno czarnej podkładki najtańszej jaką można było i wszystko działa, a to czy zabiera więcej prądu to już trudno.