Praktyki wakacyjne

Chciałbym wam polecić praktyki w których brałem udział w zeszłym roku, a obecnie biorę udział w ich przygotowaniu. Chodzi mi o Letnie Praktyki Badawcze, które są organizowane przez instytucje naukowe z Polskiej Akademii Nauk. To co je z pewnością wyróżnia to fakt, że rozwiązuje się podczas ich trwania prawdziwe problemy przemysłu i nauki, w przeciwieństwie to takich gdzie bierze się aktywny udział w parzeniu kawy czy też robieniu ksero jakichś dokumentów.

Program praktyk jest głównie kierowany do umysłów ścisłych, jednakże każdy może spróbować swoich sił, gdyż główną ideą jest tworzenie interdyscyplinarnych zespołów, które wspólnie będą w stanie podołać stawianym im problemom. Dzięki temu, że osoby są z różnych kierunków, możliwe jest różne spojrzenie na dane zagadnienie i wypracowanie konkretnych rozwiązań.

Także jeśli chcecie spędzić wakacje w sposób interesujący i zrobić coś pożytecznego to zapraszam na stronę: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl.

Jeśli nie uda wam się tam znaleźć, potrzebnych wam informacji, to chętnie osobiście na nie odpowiem.

Natomiast jeśli macie własne doświadczenia dotyczące różnych praktyk to zapraszam do dyskusji, z pewnością pojawi się wiele interesujących historii.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że dzieląc się tym nie naśmieciłem na forum.

To miłe, że jest taka inicjatywa.

Krótka poprawka: “Państwowej Akademii Nauk” -> “Polskiej Akademii Nauk”.