Prawa dostępu do plików

(Marcinpruciak) #1

Witam.

Jako administrator utworzyłem plik, którego nie mogę użyć jako zwykły użytkownik. Chcę go użyć w w programie VirtualBox, dostaję taki błąd:

clipboard02q.png

Jeśli uruchomię program VirtualBox jako administrator to wszystko działa. We właściwościach pliku przegrzebałem wszystkie opcje ustawiłem pełne prawa dla "wszyscy" i nic to nie zmienia.

Proszę o pomoc.

(scripter1) #2

A co z prawami dostępu do foldera w którym jest ten plik?

Bo jeśli dobrze widzę to plik jest w twoim folderze użytkownika, jeśli jest to folder amina to nic dziwnego że zwykły user nie ma do tego dostępu.

(Marcinpruciak) #3

To nie to.

Ten folder użytkownika jest folderem zwykłego użytkownika.

Ale przeniosłem ten plik na inny dysk i jest to samo.

(ra-v) #4

To jest na pewno coś z prawami do pliku. Lepiej je pokaż.

(scripter1) #5

To może plik ma szyfrowanie, na partycjach ntfs pliki mogą być szyfrowane (na koncie właściciela działa to w sposób transparentny).

W takim wypadku musisz spróbować przejąć prawa własności pliku (na koncie z ograniczeniami może być trudno) lub z poziomu konta właściciela pliku zdjąć szyfrowanie w jego właściwościach.

(Marcinpruciak) #6

Za bardzo nie wiem co pokazać. Może o to chodzi:

clipboard02t.png

clipboard01he.png

(ra-v) #7

Ale nie pokazuj mi wszystkich, tylko "Użytkownicy (Marcin-desktop\Użytkownicy)" jak mniemam. Tu możesz nie mieć praw.

(Marcinpruciak) #8

Mam prawa dla tego użytkownika.

Chyba nic nie zdziałam. Jak zrobić żeby uruchamiać program automatycznie w trybie administratora? Bez potwierdzenia?

(Xemidra) #9

Kliknąć na ikonkę programu prawym przyciskiem myszy. Wybrać "Właściwości". Zakładka "Zgodność". Poziom uprawnień > zaznaczyć opcję "Uruchom ten program jako Administrator". Nacisnąć przycisk "ok"

Teraz wystarczy raz podczas włączenia programy nacisnąć przycisk "TAK", lub wyłączyć UAC (Kontrola Konta Użytkownika) w Centrum Akcji w Panelu Sterowania.