Prawa downloadu

Czy moge na swojej stronie dawac linki downloadu z innej? Chodzi mi glownie o dodatki do gier (samochody, budynki itp)? Nie bedzie to wtedy lamac praw autorskich? Prosze o odp :smiley:

No jak się zgodzi autor tamtej strony to spoks:D A tak to raczej nie, ewentualne możesz ale wtedy musisz walnąć wyrażną informacje jakie jest żródło tych plików;D

Dlaczego nie?? Jak strona jest otwarta to nie ma problemu - a zazwyczaj tak jest.

Sprawa wyglada tak:

Głównie chcialem brac z jednego z najwiekszych serwisu o tematyce danej gry. Jak patrzalem na innej stronce to wlasnie tak robili. Wszytko ladnie u nich (opisik, rozmiar, fota) ale url z tego serwisu. Jest to dosyc szanowany portal.

To jak robic? Zapuszczac linki z tego duzego?

Generalnie nie powinno się hotlinkować do plików w innych serwisach (dobry zwyczaj - przecież transfer kosztuje, a przy linkowaniu autor danego serwisu nic z tego nie ma). Inaczej jest np. ze stroną producenta danego programu - wtedy linkowanie jest jak najbardziej w porządku (chyba, że autor zaznaczył inaczej - tak ma miejsce np. w przypadku AllPlayera).

Moje osobiste podejście - kiedy jeden gościu hotlinkował do moich plików (ba, co gorsza skopiował całą moją stronę) byłem delikatnie rzecz biorąc podirytowany i pierwsze co zrobiłem to zmieniłem adresy plików.

Tak więc wszystko zależy od Twojego nastawienia. Najlepiej poprostu napisz do admina tego serwisu i zapytaj, czy możesz do nich podlinkowywać.

Heh… To sporawy niemiecki serwis, ale zobacze co da sie zrobic.

Po za tym prosze o dalsze odp. :smiley:

jak hotlinkujesz to fakt zabierasz transfer komuś ale jednocześnie pozycjonujesz mu stronke przez umieszczenie linka.

wiadomo najlepiej mieć zgodne na hotlinkowanie

no lepiej w sumie zapytac zeby nie bylo lipy:D ale w sumie jesli tam nie pisze ze zastrzegaja sobie prawo do swoich plikow i nie pzowalaja udostepniac linkow do downloandu na innych stronach to czemu nie:D

Link do pliku pozycjonowaniem? Śmiech na sali. :roll: Nie będzie to żadne pozycjonowanie, bo google nawet nie patrzy na linki wskazujące na pliki do pobrania.